Сьогодні вночі на орбіті можуть зіштовхнутися два космічні апарати

29.01.2020 21:33 264 0
Сьогодні вночі на орбіті можуть зіштовхнутися два космічні апарати
29 січня о 23:39:35 за всесвітнім часом UTC вони зійдуться на віддалі від 13 до 87 метрів.
«Космічні кораблі роблять маневри ухилу, щоб уникнути об'єктів, які знаходяться в межах 60 км. Так що це дійсно дуже близько. І якщо зіткнення станеться, потенційно може утворитися велика кількість сміття. Я б сказала, що це одне з найнебезпечніших можливих зіткнень, які ми бачили протягом останнього часу», — сказала космічний археолог Еліс Горман виданню ScienceAlert.
Обидва апарати не здатні маневрувати, оскільки вийшли з ладу і по суті є космічним сміттям. IRAS був першим в історії інфрачервоним телескопом, запущеним на орбіту у 1983 році. Телескоп функціонував менше десяти місяців, і з його допомогою було відкрито, зокрема, три астероїди і три комети. На момент запуску апарат важив більше тонни. Супутник GGSE-4, також відомий як POPPY 5B, старший, але набагато скромніший за габаритами – він вийшов на орбіту у 1967 р. і завважки 85 кг. Це колишній розвідувальний військовий супутник США, який діяв до 1972 року. У компанії LeoLabs, яка займається відстеженням космічного сміття, вірогідність зіткнення оцінюють від 1:100 до 1:1000. Якщо це все ж станеться, за словами Горман, менший апарат розлетиться на уламки, котрі можуть зіткнутись з іншими супутниками, у тому числі працюючими. До поверхні Землі уламки не долетить – вони згорять у атмосфері. Вчена, як і чимало її колег, застерігає: якщо у наступному десятилітті не позбутися бодай частини космічного сміття, буде все складніше запускати нові супутники. Землю наразі оточує майже 5000 штучних супутників, із яких тільки близько 2000 активних. Але у наступні 10 років їхня кількість може зрости уп’ятеро завдяки таким проектам, як Starlink та OneWeb. Так, у рамках програми Starlink компанія SpaceX до середини 2020-х років планує запустити 12 000 нових супутників, які охоплять всю планету високошвидкісним інтернетом. Через це на орбіті стане значно тісніше, до того ж астрономи непокояться, що майбутні «мегасузір'я» супутників створять труднощі для спостереження зоряного неба.

Підготувала Христина Шепа,

 для «ПЕРШИЙ.com.ua»

Нагадуємо, 27 пакетів безоплатних медпослуг для українців (ПЕРЕЛІК) Читайте також: На Закарпатті оголосили штормове попередження Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!