Штам "Омікрон" в Україні не виявляли – Ляшко

29.11.2021 16:36 1070 0
Штам "Омікрон" в Україні не виявляли – Ляшко

Новий штам коронавірусу “Омікрон” на сьогодні не виявлено на території України. 

Про це у ході брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Зараз в Україні діє система моніторингу поширення штамів коронавірусу. На рівні областей існує певний резерв ПЛР-тест-систем для визначення штаму "Дельта". Урядом також прийнято рішення про виділення додаткових 67,5 млн гривень на закупівлю додаткової кількості таких тест-систем. Усі не-"Дельта" зразки підлягатимуть обов’язковому повногеномному секвенуванню. На сьогодні штам "Омікрон" не виявлено на території України", – сказав Ляшко.

Він пояснив, що в Україні діє система направлення на секвенування зразків з так званих кластерів – районів, де спостерігаються значні сплески захворюваності, від людей, які повернулися з-за кордону, та від пацієнтів, які мають атиповий перебіг коронавірусної хвороби. За його словами, це дозволяє більш прицільно використовувати лабораторні потужності для виявлення нових штамів.

Ляшко додав, що поява нових небезпечних штамів – можливий наслідок нерівномірності розподілу та сумнівів щодо вакцинації у світі.

"Основна маса нових штамів з'являється в країнах з низьким рівнем доходу і низьким охопленням вакцинацією. Південноафриканська республіка найбільш спроможна з сусідніх країн до секвенування, проте новий штам знайшов розвиток у всіх сусідніх, менш спроможних країнах", – зауважив міністр.

Всесвітня організація охорони здоров'я 26 листопада назвала новий штам коронавірусу, виявлений у Південній Африці, “Омікрон”. Цей варіант відначається великою кількістю мутацій.

26 листопада голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що ЄС має намір призупинити авіасполучення з країнами півдня Африки через новий небезпечний штам.

Про припинення авіасполучення з регіоном уже оголосили деякі держави. Адміністрація США з понеділка призупиняє прийом приїжджих із ПАР та семи сусідніх країн.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...