Що вдягнути на риболовлю взимку?

31.01.2022 14:47 400 0
Що вдягнути на риболовлю взимку?

Коли водойму скувало кригою, можна виходити на зимову риболовлю. Необхідно взяти інструмент для свердління отворів, підготувати снасті і сидіння. А ще, що не менш важливо – тепло вдягнутися. Адже зимове рибальство передбачає тривале перебування на відкритому повітрі при низькій температурі.

У цьому процесі є щось, що задовольняє первісні інстинкти: азарт, спроба перехитрити здобич, живе спілкування з іншими рибалками, вихід зі створеної цивілізацією зони комфорту в обійми суворої природи і відчуття небезпеки, яка загартовує тіло і волю.

Втім, розумний підхід – не йти на необдуманий ризик. Треба організувати все так, щоб у фіналі не провалитися під лід, нічого не відморозити і не злягти з запаленням легень. До прикладу, групу дорослих чоловіків за умови дотримання елементарних заходів безпеки може витримати лід товщиною не менше 10 см. А екіпірування повинне забезпечити захист від переохолодження і не пропускати вологу.

Верхній одяг

Загальноприйнятим варіантом верхнього одягу для риболовлі є теплий костюм (штани і куртка), під низом може бути нероздільний комбінезон. Щоб побачити, як виглядають подібні комплекти, дивіться огляди Norfin тут.

Добре, якщо верхній одяг буде виготовлений з мембранної тканини. Така тканина має водо- та вітрозахисні властивості, й одночасно унормовані розміри пор матеріалу дозволяють випаровуватися людському поту. Тканини з поліуретановим покриттям так само захищають від вологи і вітру, але не дозволяють тілу «дихати».

Зимова куртка може мати капюшон і підкладку, що знімаються. Це дозволить одягати ту саму куртку за різної температури.

Костюм

Для другого шару одягу оптимальним є костюм з флісу (штучної шерсті). Це легкий матеріал, який має властивість відводити вологу від тіла. Навіть якщо він намокне, то швидко висихає. Натуральна шерсть швидше намокає і не буде зберігати тепло.

Головний убір

Щоб утеплити голову, згодиться в’язана шапка, або навіть дідівська «ушанка». Варто нагадати, що самого капюшону в мороз недостатньо.

Шкарпетки, рукавиці і білизна

Термобілизна стане найкращим вибором для зимової риболовлі. При цьому рибалкам, які сидять біля ополонки, потрібна інша білизна, ніж тим, хто постійно рухається з блешнею. Основа термобілизни – поліакрилонітрил. Що більше у складі білизни бавовни і шерсті відносно до поліакрилонітрилу, то для більш пасивного відпочинку вона призначена. Можна придбати кілька комплектів, щоб можна було вибирати залежно від умов. Доповненням до термобілизни будуть термошкарпетки. Термобілизна повинна щільно прилягати до тіла, однак не перетискати – тоді вона добре зберігатиме тепло. 

Під час активної фази зимової риболовлі взагалі не одягають рукавиці – тут задіяна дрібна моторика і важливу роль відіграє чутливість пальців. Проте у процесі нерухомого чекання пара утеплених рукавиць ці самі пальці може врятувати. Винайшли навіть рукавиці особливої конструкції, у яких за бажання пальці відкриваються.

Взуття

На ноги доцільно взути чоботи або високі черевики. Останні можуть бути навіть зручнішими, якщо на кризі немає води і ви не плануєте ступати в ополонку (хоча цього ніхто не планує). Слід звернути увагу не так на висоту чобіт, як на висоту підошви – ноги мерзнуть від контакту з льодом, снігом, водою і конденсатом всередині взуття. Окрім перевірки утеплювача, при покупці варто подивитися, чи є під устілками отвори – це ніші для збору конденсату. Також радять купувати для зимової риболовлі взуття на два розміри більше. І, звісно, щоб ходити по кризі, воно має бути антислизьким.

Читайте також:

Теги: Рибалка
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!