Сезонні ягоди: дари природи та їх користь
Літо пахне стиглими фруктами і соковитими ягодами, лісом. Це сезон полуниці, чорниці, малини, смородини, лохини і ще з десяток різних ягідок, які ростуть у нас на Закарпатті. Хочеться насититися вітамінами сповна, якнайбільше з’їсти, щоб принести максимальну користь організму, але при цьому не зашкодити і залишитися здоровим
Ягоди дуже корисний харчовий продукт. Вони дарують організму нутрієнти, які потрібні для наших судин, серця, суглобів, шкіри та системи травлення. Вітаміни, такі як аскорбінова та фолієва кислоти, вітамін Е, мінерали - усі ці речовини містяться у складі ягід. Важливо, щоб усе це потрапляло до нашого організму з першоджерела, а не зі штучних чи синтетичних вітамінів та добавок. Обов’язково додавайте фрукти і ягоди у свій раціон щодня, якщо у вас нема певних протипоказань до їх вживання.
Немає змоги самому вирощувати чи збирати в лісі ягоди- не страшно. Наразі сезон полуниці минув, адже цьогоріч вона дозріла дещо раніше, але сезон дикої чорниці, малини, смородини, лохини, агрусу настав.
А чи є норма, скільки ягід можна з'їсти за добу? Загалом здоровій людині рекомендується вживати біля 300 г. ягід та фруктів на день. Ця кількість оптимальна, щоб не перевищувати, наприклад, добову норму фруктози та глюкози.
Давайте розглянемо енергетичну цінність та корисність самих доступних та улюблених в нашій місцевості ягід.
Малина. Cправжня літня насолола багата вітамінами. Чашка малини містить 5 г рослинного волокна, 18% добової норми фолієвої кислоти і 51% вітаміну С. Крім того, малина містить елагову кислоту, що має не лише сильну антиоксидантну, а і протизапальну дію. Деякі дослідження показують, що чорна малина може допомогти у боротьбі з раковими пухлинами, проте вивчення цього питання ще триває.
Її користь :
*Сприяє здоров’ю травної системи.
*Підтримує здоров'я кісток.
*Знижує ризик серцево-судинних захворювань.
Чорниці. Це ще одне потужне джерело вітамінів. 1 чашка чорниці містить 4 г рослинних волокон, 32% від добової норми вітаміну С, 18% вітаміну Е.
Її користь для нашого організму:
* Покращує когнітивні функції.
* Знижує ризик серцево-судинних захворювань.
* Підтримує здоров'я очей і зір. Є засобом для профілактики погіршення зору.
* Відома своїми потужними антиоксидантними властивостями.
Ожина. Синій пігмент з групи флавоноїдів позитивно впливає на серцево-судинну систему. Чашка ожини містить 6,3 г рослинного волокна, 27% від добової норми фолієвої кислоти, 50% вітаміну С, 13% вітаміну Е і 10% магнію.
Ожина достигає наприкінці літа та восени. Вона містить вітаміни C і K, фолієву кислоту та багато антиоксидантів.
Користь її для організму:
* Підтримує здоров'я серця.
* Зміцнює кістки.
* Покращує роботу імунної системи.
* Має протизапальні властивості.
Шовковиця. Свіжі ягоди шовковиці на 88% складаються з води і мають лише 43 калорії на 100 г. У свіжому вигляді вони містять 9,8% вуглеводів, 1,7% клітковини, 1,4% білка та 0,4% жиру.
Користь її для організму:
* Дієтичні волокна плодів допомагають регулювати травлення та покращують роботу кишківника.
* Антиоксидант ресвератрол, який міститься у шовковиці, позитивно впливає на зовнішній вигляд та уповільнює старіння. Регулярне її вживання робить шкіру еластичною й підтягнутою. А внаслідок низької калорійності та високого рівня вмісту води ягода допомагає схуднути.
Закарпатці навчилися вирощувати незлічену різновидність ягід, фруктів та овочів, навіть тих, які зроду у нас не росли. У цьому сприяє наш клімат та працьовитість наших людей. То ж наразі маємо хорошу можливість підзарядитись всіма видами вітамінів. Споживайте ягоди свіжими, щоб отримати максимальну їх користь!
Сезонні ягоди – це чудовий спосіб збагачення раціону корисними речовинами, які підтримують здоров'я та сприяють профілактиці багатьох захворювань. Вони не лише смачні, але й надзвичайно корисні, тому включайте їх у свій раціон протягом усього року, залежно від сезону. Насолоджуйтеся природними ласощами та будьте здорові!
Автор - Ірина Пархоменко.
Коментарі - 0