Руда мешканка ужгородського парку (ФОТО)
06.11.2018 19:10
313
0
Одну з них цими днями вдалося зустріти, - пише zakarpatpost..
Лисичка гуляла собі на доріжці. Раніше неодноразово ужгородці повідомляли, що бачили в парку лисиць. У соцмережах навіть кілька разів з’являлися фото цих милих рудих тварин.
Про неї вже багато говорилося і писалося. Дехто навіть припустив, що в неї сказ, оскільки вона прийшла до людей. Утім тварина цілковито здорова, не агресивна і поводилась мирно.
Можливо, наша нова пухнаста знайома виходила на полювання. Цікаво, що лисиці всеїдні: можуть їсти як рослини, плоди, корінці, так і харчуватися невеликими тваринами: дрібними гризунами, кроликами, зайцями та козулями.
Ужгородська рудохвоста дика лисиця любить ласувати печивом із рук людей. ФОТО. ВІДЕО
Вони дуже обережні. Якщо їм загрожує небезпека, вони вміло заплутують сліди й переховуються в інших місцях, щоб ввести переслідувача в оману. Саме через цю особливість ці тварини отримали звання хитрого звіра.
До речі, розкішні хвости лисиць потрібні їм не лише для краси Під час бігу цей орган допомагає тримати рівновагу, а взимку служить додатковим захистом від холоду.
Нещодавно вчені оприлюднили дивовижні дані. На території Йорданії археологами була виявлена могила з рештками людини і її лисиці, судячи з усього, ручної. Отже, виходить, що стародавні люди намагалися лисиць одомашнити навіть раніше, ніж собак. Їх приручили й використовували на полюванні і корінні жителі Патагонії (сучасне Чилі). І це не дивно, адже лисиця належить до родини псових, навіть уміє гавкати, як собака (хоча робить це не часто).
І ще один цікавий маловідомий факт: якщо самка лисиці помирає, то самець вже не шукає собі пари та доживає свого віку на самоті… Однак якщо помирає самець, то самка знаходить собі нового кавалера. Загалом ці руді пухнастики – доволі турботливі батьки. І мати, і батько беруть участь у вихованні малюків, граються з ними. Годує дитинчат в основному самка, однак самець приносить лисенятам їжу.
А те, що лисиці живуть у дикому ужгородському парку, природно. Вони часто поселяються поблизу міст або передмість, де добре пристосовуються та обживають околиці.
Утім краще їх усе ж не підгодовувати, вони вміють виживати в дикій природі.
На щастя, тваринка там більше не з’являється. Головне – аби вона добре перезимувала. Ми повинні берегти братів наших менших, адже далеко не в усіх українських, навіть закарпатських містах можна побачити лисицю.
Нагадаємо, На Іршавщині обурені сміттєвим безладом – соцмережі (ФОТО)
Читайте також: Бути чи не бути крематорію в Ужгороді?
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0