Розбити космічний корабель об астероїд: NASA розпочала нову місію

24.11.2021 14:08 427 0
Розбити космічний корабель об астероїд: NASA розпочала нову місію

Людство вперше випробовує у реальних умовах технологію зміни орбіти навколоземного астероїда шляхом контрольованого тарану. Ракета Falcon 9 з космічним апаратом, який хочуть розбити об астероїд, стартувала з космічної бази «Ванденберг» у Каліфорнії 24 листопада о 8:21 за київським часом.

Мета місії DART (Double Asteroid Redirection Test) – досягнути астероїдів подвійної системи Дідим. Одне з космічних тіл системи має діаметр близько 780 м., а друге (супутник) – 160 м., що більш типово для астероїдів, які становлять потенційну загрозу Землі. За системою велося інтенсивне спостереження, щоб визначити її властивості перед прибуттям DART.

Запуск місії транслювався онлайн. Після від’єднання від ракети-носія космічний апарат має врізатись у Дідим наприкінці вересня 2022 року, перебуваючи за 11 млн кілометрів від Землі. 

Космічний корабель розіб’ється об менший астероїд системи на швидкості близько 6.6 км/с. Зіткнення змінить швидкість руху супутника навколо основного тіла на частки відсотка, але це призведе до зміни його орбітального періоду на кілька хвилин – достатньо, щоб виміряти за допомогою телескопів на Землі.

Камера на борту космічного апарата зніматиме та надсилатиме фотографії на Землю в режимі реального часу за 20 секунд до удару. За 10 днів до контакту на 55 кілометрів до астероїда наблизиться супутник Італійського космічного агентства, який робитиме знімки кожні шість секунд до і після удару DART.

Космічне тіло, на яке націлений удар, не несе жодної загрози Землі. Однак місія дозволить перевірити, чи можна змінити орбіту астероїда, розбивши об нього космічний апарат. Результати тесту в разі його успіху згодяться NASA та іншим космічним агенціям, якщо їм коли-небудь доведеться відвертати астероїд, щоб врятувати планету від катастрофічного зіткнення.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...