Рак грудей: виявити, щоб перемогти
19.03.2021 12:52
276
0

Щороку в Україні діагностують до 16 тисяч випадків раку молочної залози. В усьому світі він є найпоширенішим онкозахворюванням у жінок. Трапляється, що в онкодиспансери лягають пацієнтки, молодші за 40 років. Проте що на більш ранній стадії виявити хворобу, то вищі шанси видужати.
Як обстежуватися
Тривожні ознаки
На початкових етапах рак грудей протікає безсимптомно. З часом з’являються більш виражені зміни:- Щільне утворення, яке відчувається при пальпації
- Виділення з сосків
- Втягування або асиметрія соска
- Ерозія соска
- Набряк або зміна кольору шкіри молочної залози
- Збільшення пахвових лімфовузлів
- Біль у грудях або під пахвами
- Вік. Раком молочної залози частіше хворіють жінки, старші за 35-40 років.
- Гінекологічні і ендокринні проблеми. Молочна залоза – гормонозалежний орган, чутливий до порушень функцій яєчників або щитоподібної залози.
- Порушення репродуктивних функцій. Ранній початок менструацій (до 12 років), менопауза після 55 років, перші пологи після 30 років, аборти, безпліддя.
- Спадковість. Вищу ймовірність занедужати мають ті, у кого рак грудей перенесли мама, сестра, тітка або бабуся. З високим ризиком розвитку онкозахворювань молочних залоз та яєчників пов’язують мутації у генах BRCA1 та BRCA2, які можна виявити лабораторно.
- Вживання гормональних препаратів. У жінок, які приймають комбіновані оральні контрацептиви або замісну гормональну терапію більше 10 років, ризик захворіти раком зростає.
- Зловживання алкоголем. Підвищує ймовірність не лише онкологічних хвороб, а й цілого букету інших.
- Маленький розмір грудей знижує ризик раку. Анітрохи. Фізіологічні процеси у молочних залозах протікають однаково незалежно від їхнього розміру. Величину грудей визначає кількість жирової тканини, тоді як пухлини розвиваються з залозистої тканини або епітелію протоків.
- У чоловіків не буває онкопатології молочних залоз. Буває, хоча й рідко. В Україні у 2018 році рак молочної залози виявили у 14 872 жінок та 145 чоловіків. Раку грудей у чоловіків передує гінекомастія – збільшення розміру молочних залоз, часто викликане гормональними порушеннями.
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0