Радість від солодкого: чому шоколадні цукерки стали універсальним подарунком

12.08.2021 12:45 373 0
Радість від солодкого: чому шоколадні цукерки стали універсальним подарунком

Можна по-різному ставитися до шоколадних цукерок, проте коли їх бачиш, важко стриматися, щоб не спробувати. Подарувати щось солодке – найпростіший спосіб зробити свято по-справжньому особливим і додати позитивних емоцій.

Цукерки дарують з нагоди будь-якої урочистості – Дня Народження, Нового Року https://novogodnie-podarki.com.ua/products/category/novogodnie-podarki-roshen, річниць і побачень. Вони можуть бути знаком щирої дружби, зізнанням у коханні чи перепрошуванням. Їх однаково люблять діти і дорослі, жінки і чоловіки – хоча останні це і приховують. Є кілька причин, чому солодощі стали настільки універсальним подарунком.

 

Швидке покращення настрою

Какао-боби містять речовини, здатні вплинути на емоційний стан – амінокислоти триптофан і тирозин. З них виробляються нейромедіатори серотонін і дофамін, підвищення рівня яких «відповідає» за відчуття задоволення і щастя. У одному з досліджень шляхом анкетування з’ясували, що у любителів темного шоколаду ризик депресії був на 70% нижчий, ніж у решти респондентів. Втім, з іншими видами шоколаду подібної залежності не виявили. Може бути й інше пояснення любові до солодкого – солодкий смак сигналізує про те, що їжа надзвичайно багата на вуглеводи, а це активує систему винагородження у мозку, і виділяються ті самі «гормони щастя», які поліпшують настрій.

 

Шоколадні фантазії

Не останньою причиною, через яку багато хто, вибираючи подарунки, обов’язково долучає до них коробку цукерок – це вишуканий дизайн. Зустрічають за обгорткою, тож бренди намагаються виділитись, створюючи все привабливіші упаковки. Спеціальний дизайн до конкретного свята, ніжні привітання, надруковані вишуканим шрифтом – і набір солодощів замінить листівку. А яка дитина встоїть перед шоколадним Дідом Морозом на Новий Рік чи таким самим яйцем на Великдень? Можна пригадати крафтові майстерні шоколаду, котрі виготовляють з солодкого матеріалу найрізноманітніші фігурки – і вони розлітаються краще, ніж гарячі пиріжки.

 

Пам’ять і традиції

Багато хто пригадує, як у дитинстві солодощі незмінно супроводжували сімейні святкування, а також слугували преміум-нагородою, що її дорослі видавали, наприклад, за хорошу поведінку. Хочеться відтворювати цей досвід знову і знову, щоб іще раз пережити бодай тінь тодішнього відчуття захищеності і любові. 

 

Підходить майже всім

Складно прогадати, вибравши солодкий подарунок. Система винагородження у всіх працює більш-менш однаково. Шоколад не вживають хворі на цукровий діабет, його можуть уникати годуючі матері, хтось має на нього алергію або дотримується спеціальних систем харчування – але це рідкісні винятки, які підтверджують правило.

 

Ним можна поділитися

У більшості випадків ми не спроможні розділити володіння предметом, який даруємо, з іншою особою. З солодощами все по-іншому: коробка шоколадних цукерок може стати подарунком для цілої компанії, і кожному дістанеться шматочок. А спільне вживання їжі саме по собі дуже зближує, особливо коли йдеться про якусь урочисту нагоду.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...