Проведення аудиту безпеки сайту: навіщо це потрібно?
Головною метою аудиторської перевірки є виявлення вразливостей та підвищення стійкості ресурсу до веб-загроз. Існує помилкова думка, що зламують лише портали великих компаній. Але реальна ситуація якраз зворотна: найбільше страждають послуги середнього та малого бізнесу. «Акули» ринку надзвичайно стурбовані своїм захистом, і об нього «зламав зуби» не один хакер. Так що йому набагато простіше працювати зі слабко захищеними програмами – там вищі швидкість і шанс успіху.
Тому вам варто вчасно провести аудит безпеки сайту, а не боротися із наслідками злому.
Види спрямованості кібератак
Умовно їх поділяють на 2 види:
- Цілеспрямована, переважно б’є по корпораціям. Вона включає низку підготовчих заходів, може бути складовою загального наступу на бренд. Нерідко в ній задіяна ціла група шахраїв, тому що тут є що взяти. Окремим випадком можна назвати атаку прямого конкурента чи помсту;
- Хаотична – не ставить за мету нашкодити конкретному вебсайту, а подібна до «розкидання павутини». Мішенню стає будь-яка інтернет-сторінка, яка виявиться вразливою перед ін’єкцією, експлойтом тощо.
Навіщо нападати на дрібні сайти
Для шахрайських схем зловмисники вважають за краще використовувати чужі ресурси, що завоювали позитивну репутацію у клієнтів та пошукових систем.
Вони краще підходять для розсилки спаму та фішингових листів, дозволяють отримати доступ до наявної бази клієнтів та персональних даних. Хороше ранжування забезпечує постійний приплив відвідувачів. Якщо під удар потрапив інтернет-магазин, то можна покращити і фінансове становище.
Хтось намагається зірвати куш, а комусь цілком достатньо нехай мінімального доходу, але з багатьох джерел.
Постефекти для власника зламаного порталу
- Падіння репутаційного рейтингу
- Втрата довіри та самих клієнтів
- Збої у роботі сервісів
- Фінансові втрати (можливий доступ хакера до системи клієнт-банк, повернення чи компенсація товаром викрадених у покупця коштів, тощо).
Що входить до комплексного аудиту сайту
Для початку вивчаються коди, щоб встановити їхню коректність і відсутність проникнень. Потім аналізуються хостинг, сервер та його оточення. Перевіряються додаткові компоненти на відповідність сучасним вимогам. Велика увага приділяється вебдизайну, тому що саме помилки у ньому залишають безліч «лазівок».
Такі завдання вирішуються шляхом аудиту:
- Вразливості від XSS/SSRF, ін’єкцій;
- Можливості виконання віддаленого, стороннього коду;
- Легкості/складності підбору пароля чи обходу системи аутентифікації;
- Безпеки форм (реєстрації, пошуку, авторизації, тощо) та доступу до сесій або входу до ВІП-акаунтів;
- Захисту від вірусів та інших шкідливих програм;
- Доступності конфіденційної інформації та «дерева» сайту;
- Можливості редіректу, отримання привілейованих прав.
Залежно від спрямованості інтернет-ресурсу, проводиться аудиторська перевірка і специфічних модулів/систем.
Коментарі - 0