Прорив в боротьбі з Covid-19: вчені виявили як знизити смертність

17.06.2020 08:47 153 0
Прорив в боротьбі з Covid-19: вчені виявили як знизити смертність
Британські вчені заявили, що дексаметазон може допомогти врятувати життя багатьох тяжкохворих пацієнтів, у яких був діагностований коронавірус, -  повідомляється у матеріалі британської служби BBC. Уточнюється, що дексаметазон є недорогими та широко поширеними ліками. За словами британських експертів, лікування невеликими дозами стероїду станом на сьогодні є головним проривом у боротьбі з коронавірусом.
“Це на третину зменшує смертельні ризики для пацієнтів, які перебувають на штучній вентиляції легенів і на одну п’яту для тих, хто перебуває на кисні”, – йдеться в статті.
Згідно з підрахунками дослідників, використання дексаметазону для лікування коронавірусу з самого початку епідемії могло б врятувати 5000 життів. При цьому дешевизна препарату робить його доступним  для жителів бідних країн з великою кількістю випадків зараження коронавірусом. В даний момент препарат використовують для зняття запалення і зупинки ураження імунної системи. Вчені з’ясували, що препарат здатний допомогти мінімізувати втрати для організму від гіперактивації імунітету при боротьбі з коронавірусом. Гіперактивація імунітету небезпечна тим, що викликає “цитокіновий шторм”, який може привести до летального результату.
“Поки це єдиний препарат, який допоміг значно знизити ризик летального результату. Це великий прорив”, – заявив експерт Пітер Хорбі.
При цьому наголошується, що дексаметазон не допомагає людям, які легко переносять коронавірус. Тим, у кого не ускладнюється дихання. Дексаметазон використовується з ранніх 60-х років для лікування різних захворювань, серед яких астма чи артрит. Нагадаємо,  Синевирська сільрада повідомила, що ввечері, 16 червня, було офіційно підтверджено перший випадок смерті мешканця с. Синевир від коронавірусного захворювання COVID19 На Закарпатті щодня медики фіксуюють по кілька десятків нових випадків коронавірусу
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...