Профнастил чи шифер: який матеріал для покрівлі кращий

21.07.2021 11:50 1921 0
Профнастил чи шифер: який матеріал для покрівлі кращий

Коли заходить мова про перекриття даху, неодмінно хочеться, щоб воно було надійним. Окрім звичних шиферу і черепиці, популярність завоювали покрівельні матеріали з металопрофілю, такі як профнастил і металочерепиця. При цьому шифер і профнастил можна зарахувати до економ-класу. Але й між ними є відмінності у характеристиках.

Міцність покрівлі

Дахи змушені протистояти натиску стихії, який все частіше буває екстремальним: буревії, град, повалені дерева. Шиферний лист не гнеться і витримує досить велику вагу, але за умови її поступового наростання і рівномірного розподілу. Від точкового удару шифер легко тріскає. Після сильного градобою шиферні покрівлі нагадують решето.

Профнастил по-іншому реагує на перенавантаження: матеріал прогинається, приміром, під вагою гілки, яка на нього впала. Розколоти і пробити його не так просто, проте взимку секції можуть прогнутися від ваги снігу. Тому рекомендують застосовувати короткі покрівельні листи і густу обрешітку.

Маса

Від маси покрівельного матеріалу залежить зручність монтажу. Найбільше це хвилює тих, хто збирається перекривати дах самостійно. Однин лист 8-хвильового шиферу заважить понад 25 кг, тоді як маса навіть більшого листа профнастилу на перевищує 15 кг. Не маючи богатирської сили, шифер доведеться піднімати вдвох, тоді як з профнастилом можна впоратися і одному.

Шумоізоляція

Тут краще спрацює шифер. Шум від крапель дощу, які падають на металеву покрівлю, дзвенить по всьому будинку. Через це для покращення шумоізоляції даху з профнастилу знадобиться спеціальний ізолюючий шар.

Теплопровідність

Метал легко нагрівається на сонці, але так само стрімко охолоджується. Аби це виправити, знов-таки буде потрібна додаткова ізоляція. У той же час, шифер з самого початку володіє непоганими теплоізоляційними властивостями.

Естетика

Шиферний дах може бути лише рівний, як правило, одноманітного сірого кольору. Важко піддаючись обробці, шифер годиться тільки для прямої односкатної чи багатоскатної покрівлі. Профнастил виготовляють різних кольорів, навіть з малюнками чи імітацією інших матеріалів. У його формуванні практично немає обмежень – листи можна хоч різати, хоч згинати. Тому він ліпше підходить для втілення складних проєктів з нестандартними дахами – овальними, напівкруглими, зі шпилями, тощо. Хоча у подібних випадках себе відмінно зарекомендували черепиця та металочерепиця, з ними все впирається у ціну питання – ми говоримо про економніші варіанти.

Довговічність

На обидва матеріали дають гарантію від 10 років, але як профнастил, так і шифер спроможний прослужити пів століття. Потреба передчасної заміни шиферу може виникнути внаслідок появи тріщин чи пробоїн від раптового удару. Окрім того, на шифері любить оселятися мох, що не тільки погіршує його вигляд, але й знижує експлуатаційні якості. Профнастилу загрожує корозія, яка може початися від будь-якої подряпини або сколу, а також сильне прогинання після падіння важкого предмету.

 

Особливості покрівлі з профнастилу:

• Нижча вага

• Оптимальна жорсткість

• Стійкість до погодних явищ

• Нейтральна реакція на агресивний вплив

Мінуси: не найкраща звукоізоляція, можлива поява іржі та велика різниця у цінах.

Особливості шиферного даху:

• Твердість та статична міцність

• Відсутність іржі

• Хороша шумоізоляція

• Тривалий термін служби

Мінуси: висока маса, крихкість, погіршення експлуатаційних характеристик після довгого користування.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!