Професійно-технічна освіта під загрозою: в Україні можуть зникнути унікальні навчальні заклади

22.07.2018 20:04 192 0
Професійно-технічна освіта під загрозою: в Україні можуть зникнути унікальні навчальні заклади
Коледжі можуть оновити - в МОН розповіли про концепцію реформування українськогопрофтехосвіти, під яку ЄС готовий дати гроші. Європа згодна виділити кошти наінфраструктуру навчальних закладів, якщо зношеність обладнання досягла хоча б60%. Разом з тим з освітньої карти України може зникнути унікальний коледж кобзарів, - розповідає видання segodnya. Серед рідкісних прикладів можна назвати Київський державний коледж естрадного та циркового мистецтва. Якщо безпосередньо естрадній майстерності (співу і танців) можна навчитися в безлічі українських художніх ліцеїв і ПТУ, то цирковій – хіба що тут. Правда, в приймальні комісії нам пояснили, що вже кілька років навчальний заклад має статус Київської муніципальної академії. При цьому, незважаючи на той факт, що набір в цьому році ще на закінчився, потік бажаючих навчатися свідчить про те, що проблем в цьому році у навчального закладу не буде.
"Попередні два-три роки у нас вистачало студентів перших курсів, томупроблем поки не чекаємо", - додали в комісії.
До_рідкісних технікумів можна віднести і гідрометеорологічні, де навчають синоптиків іметеорологів. Таких в Україні всього два - в Херсоні та Харкові. У перший намдодзвонитися так і не вдалося, зате в харківському навчальному закладі намрозповіли про існуючі проблеми з набором. "Нам зараз досить важко вижити, коли на небо люди дивляться рідше, ніж підноги і в холодильник. Абітурієнти йдуть, звичайно, але потік їх за останні рокисильно зменшився. Якщо раніше у нас було по дві- три і навіть чотири групи,то зараз ми набираємо одну. Це десь чоловік 15 в середньому", - розповіла нам заступник директора з виховної роботи Світлана Зубкович.

При цьому вона пояснює, що нинішня проблема зі скороченням кількість бажаючихвступати до коледжу не обмежується технікумом.

"У нас в цілому проблема по галузі, - говорить вона. - При цьому за фахом залишаються працювати ті, кому вже за 50, які здобули освіту досить давно.При цьому в аеропортах літаки не можуть злітати без наших фахівців, і єризик, що через 2-3  роки їх кинуться шукати, а метеорологів уже немає". Нагадаємо, В Іршаві уночі влаштували раллі на шкільному спортмайданчику (ФОТО)  
Теги: Освіта
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!