Проблемний помічник: найпоширеніші поломки пилососів та їхні причини

25.08.2021 12:27 584 0
Проблемний помічник: найпоширеніші поломки пилососів та їхні причини

Серед винаходів, які полегшили повсякденну працю домогосподарок, пилосос посідає одне з чільних місць. Може, пилосос і важчий, ніж віник, зате з його допомогою прибирання йде набагато швидше. 

Гарантія на пилосос дається здебільшого на рік-два. З не дуже якісними агрегатами неперевірених виробників поломка може статися і швидше. Втім, існує багато дрібних несправностей, з якими користувачі здатні зіткнутися у будь-який момент. Деякі з них потребують заміни деталей пилососа https://toolparts.com.ua/ua/shop/category/zapchasti-i-komplektuiushchie-dlia-bytovoi-tehniki/zapchasti-dlia-pylesosov, але багато спокійно  ремонтується у домашніх умовах.

Пилосос не втягує пил

Якщо не перевіряти пилозбірник, його переповнення регулярно даватиме про себе знати ослабленням тяги. Тоді необхідно просто звільняти його від пилу і бруду, який накопичився. Без переповненого пилозбірника ослаблення тяги можуть викликати:

  • Порушення цілісності шлангу, рідше – корпусу. Складки м’якого шлангу з часом перетворюються на тріщини, а одне зі слабких місць корпусу – рухоме коліщатко. Ізоляційна стрічка допоможе прибрати дірки у шлангу, а пластикові деталі корпусу легко приварюються
  • Великий предмет, який застряг у шлангу, трубі або щітці. Його слід витягти
  • Засмічення випускного фільтру або фільтру тонкого очищення. Останній у багатьох моделях дозволяється навіть зняти і прополоскати водою
  • Зношування ущільнювача, кільця ущільнювача чи втулки регулятора. Їх можна замінити на нові

Тяга в нормі, а сміття збирається погано

Пилосос може погано збирати пил, якщо щітка зношена. За потреби її слід замінити. Також може порушитись положення валика. Потрібно перевірити його висоту відносно поверхні, яка очищується.

Шнур не втягується або сам втягується під час прибирання

Справа тут у тому, що пружина розтягнулася, зламалася або зіскочила. Якщо, натискаючи кнопку втягування під різними кутами, видно, що вона працює, отже, пружина зіскочила. Аби її налагодити, потрібно зняти корпус пилососа, діставшись до барабана, пружини, важеля і гальмівного ролика.

Пилосос не вмикається

Перше, що спадає на думку, коли таке стається – вимкнули електрику. Якщо світло є, проблема може бути у розетці. Ввімкнули пилосос у іншу і він запрацював – отже, з попередньою розеткою щось негаразд, а не з самим пристроєм. Коли ж і це не допомагає, тоді варто знати, що пилосос може не вмикатися через функцію автоблокування при перегріві. Пилосос перегрівається внаслідок засмічення фільтрів і повітряних каналів, переповнення пилозбірника, тощо. Коли навіть без перегріву агрегат не хоче вмикатися, варто перевірити, чи не пошкоджені шнур або вилка і чи справний сам вимикач. Також може вийти з ладу мотор.

Запахло смаленим

Запах гару від будь-якого пристрою – серйозний знак. Якщо під час роботи пилососа відчувається сморід, а на додачу вимикається мотор, це означає, що корінь проблеми там і міститься – у моторі. Переважно у «серці» пилососа згорає якір, обмотка. В такому разі знадобиться заміна деталі (не всього двигуна), проте для цього мотор необхідно повністю розібрати, а це філігранна робота, яка у 99,9% випадків стає причиною візиту до ремонтної майстерні.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!