Приватна власність – не перешкода: газовики заявляють, що господарі не мають права не пустити їх у будинок
Люди, які не пускають до свого помешкання представників оператора ГРМ, посилаючись на те, що це їхня приватна власність, чинять не зовсім правильно.
Відповідно до Кодексу газорозподільних систем споживач зобов’язаний допустити представників оператора ГРМ на власний об’єкт, інформує АТ «Закарпатгаз».
Більш того, споживач не повинен протидіяти фахівцям під час здійснення заходів з припинення (обмеження) розподілу природного газу. Якщо споживач отримав від газовиків листа з вимогою припинити споживання газу – він має негайно виконати це прохання.
Якщо споживач не пустить працівників АТ «Закарпатгаз» на територію для відключення газопостачання через борги, або не припинить споживання газу на письмову вимогу – він, окрім суми боргу, буде змушений буде сплатити компенсацію. Кодекс ГРС (п.3 гл.7 розділу VІ) визначає формулу, за якою здійснюється такий розрахунок.
До прикладу, якщо річний об’єм замовленої потужності споживача становить 1000 м3, тариф – 2,14 грн, а термін з моменту недопуску до погашення боргу або припинення газопостачання один місяць, то: 1000/12*2.14*1=178.33 грн.
Крім того, якщо споживач відмовиться допускати представників АТ «Закарпатгаз» до об’єкту для припинення газопостачання, оператор ГРМ має право механічно від’єднати його від газорозподільної системи, інакше кажучи – «відрізати трубу». Це також визначено в Кодексі ГРС (п. 5 гл. 7 розділу VІ).
Нагадаємо, з 20 серпня набули чинності зміни в законодавстві. Відключати населення від комунальних послуг за борги можна, якщо регіон не перебуває в червоній зоні епіднебезпеки. Тепер на Закарпатті знову відключають боржників. Закарпатці забогували понад 60 млн гривень тільки за послугу з розподілу природного газу.
Коментарі - 0