Поширювачі мікробів? Правда і міфи про кондиціонери
Напевно, не один із нас чув про те, що під кондиціонером легко застудитися і що він поширює бактерії. Наскільки це правда?
Під кондиціонером можна застудитися?
Люди, яким постійно холодно під кондиціонером, або встановлюють його на більшу, ніж потрібно, потужність і надто низьку температуру, або потік повітря спрямований просто на них, або все це водночас. Фахівці радять уникати надмірних коливань температури: якщо на вулиці +30℃, а у приміщенні +18℃, такий контраст впливає не надто добре. Варто виставити вищу температуру, наприклад, +25℃, яка все одно буде комфортною, але при цьому не буде складатися враження, що з сауни заходиш у холодильник. Також доцільно зменшити оберти вентилятора – повітря циркулюватиме повільніше і не буде штучного протягу. В багатьох кондиціонерах є режим, який дозволяє переспрямувати потік повітря. Це допоможе, якщо неможливо переставити меблі подалі від кондиціонера.
У кондиціонерах живуть бактерії?
Живуть, як і на клавіатурі, робочому столі, у їжі, у ґрунті, на вашій шкірі, і взагалі всюди. Всі, хто не виростає у стерильній бульбашці, як Девід Веттер, неминуче з ними стикаються.
У внутрішньому блоці кондиціонера є фільтр, який має властивість засмічуватися. Там здатні накопичуватися мікроорганізми і алергени, які викликають неприємні симптоми. Щоб цього уникнути, фільтри у кондиціонері потрібно вчасно чистити або замінювати. Деякі моделі обладнані індикатором, який загорається, якщо фільтр відпрацював певну кількість годин.
Кондиціонер сушить повітря?
Це правда. Конденсат, який виробляє кондиціонер – це волога, яку він «висмоктав» з охолодженого приміщення. З цією проблемою легко впоратися, встановивши у кімнаті з кондиціонером зволожувач повітря. Для невеликої кімнати підійде навіть найдешевший компактний пристрій або навіть ємність з водою у зоні, де найчастіше перебувають люди – наприклад, біля ліжка, на столі.
Однак кондиціонер не зменшує вологість критично, всього на 10-20%, а комфортна для людини вологість варіюється у широких межах – від 40-60%, тож ефекту можна і не зауважити. Наприклад, середня вологість повітря у Києві 74%, і який вплив чинять кондиціонери Київ, легко порахувати.
Приміщення з кондиціонером не можна провітрювати?
Влітку чи не на кожному магазині висить табличка: «Зачиняйте двері, працює кондиціонер». Вішають їх елементарно через те, що при потраплянні гарячого повітря агрегат змушений буде працювати інтенсивніше і витрачати більше електроенергії. Одним словом, приміщення, які кондиціонують, не провітрюють задля економії. Проте кондиціонер не замінює провітрювання. Насправді його можна порівняти з вентилятором: при тривалому користуванні кондиціонером без провітрювання у приміщенні так само накопичуються вуглекислий газ і пил. Тому запускати свіже повітря з вулиці не тільки можна, а й потрібно.
Коментарі - 0