Плінтус, що гріє: незвична система опалення, абсолютно невидима на перший погляд
Майже у кожному будинку є батареї опалення, конвектори чи подібні пристрої для обігріву. Декому здається, що вони занадто громіздкі і займають багато простору. Люди – істоти винахідливі, і пішли на хитрощі, щоб сховати опалювальні прилади подалі з очей. Що є у кожній кімнаті, але непомітне? Правильно, плінтус. А якщо заховати у ньому обігрівальні елементи, вийде теплий плінтус – невидима система опалення.
На вигляд плінтус, що гріє, майже не відрізняється від звичайного – висота від 13 см, глибина 3,5 см. Теплі плінтуси Uden-S виробляються в Україні вже 15 років. Це тонкі, сучасні і стильні обігрівальні прилади, які завдяки різноманітній кольоровій палітрі впишуться в будь-який інтер’єр і точно не перекриватимуть краєвид з панорамних вікон. Теплий плінтус можна вмонтувати над уже існуючим звичайним плінтусом або замість нього.
Чи вистачить теплого плінтусу для повноцінного обігріву?
Розібравши електричний теплий плінтус, всередині можна побачити теплообмінники, насаджені на мідні трубки. Єдина відмінність від звичних трубчастих конвекторів – мініатюрність і те, що трубки поміщені у коробки 13x3,5 см. Попри такі скромні розміри, не слід забувати, що теплі плінтуси досить довгі (50-100 см), а монтуються по всьому периметру приміщення, об’єднуючись у єдину систему опалення.
Таким чином, вздовж стін кімнати утворюється теплова завіса. Потік гарячого повітря, піднімаючись від теплого плінтусу, створює перепону для холоду, який іде від стін, і не пропускає його всередину приміщення. Саме повітря у кімнаті прогрівається частково за рахунок конвекції, проте в першу чергу від нагрітих стін, які віддають тепло – зазвичай через стіни приміщення втрачає близько 50% тепла, а тут вони гріють. Це також може допомогти вирішити проблему грибка на сирих холодних стінах.
І теплий плінтус не такий вже й маленький: у кімнаті площею 20м2 при встановленні плінтусу вздовж трьох стін загальна площа обігрівача наближається до 2м2.
Вони економічні?
Економічність приладу забезпечує закритий корпус – різниця температури теплоносія на вході і виході становить становить близько 5 градусів, а у місцевих опалювальних приладів вона може доходити до 20 градусів. Максимальна ефективність подібної системи досягається там, де невисокі стелі і мінімум меблів. Щоб не заважати руху повітря, теплий плінтус краще не закривати меблями, або вибирати такі, які мають високі ніжки. Потрібно визнати, що біля панорамного вікна теплий плінтус повністю не вирішить проблеми тепловтрати, зате зменшить дискомфорт від холодного повітря, яке струмує від вікон.
Водяні та електричні плінтуси
Теплі плінтуси працюють як на водяній, так і на електричній основі. Водяний теплий плінтус має розподільний колектор. Пристрій може працювати не тільки на воді, а й на антифризі. Теплоносій нагрівається в котлі і циркуляційним насосом розподіляється в колектор, а далі поліетиленовими трубами надходить в опалювальні модулі.
Електричний плінтус зовні нічим не відрізняється від водяного. Тільки всередині нижньої мідної трубки працює ТЕН потужністю 100-500 Вт, а у верхній прокладається кабель живлення, ізольований силіконом. Опалення регулюється термостатом.
Коментарі - 0