Учора, 26 червня, напередодні Міжнародного дня Дунаю в урочищі «Атак» проведено велелюдну акцію, покликану розчистити русла Боржави від так званих «пластикових островів». Цей захід мав привернути увагу громадян до проблем довкілля. А також показати, що береги всіх річок мають бути чистими! Тож, до акції, аби показати приклад усім жителям краю, доєдналися разом з працівниками Берегівського лісового господарства й представники влади: перший заступник голови ОДА, депутат обласної ради Мирослав Білецький та заступник очільника області Ігор Шинкарюк, керівники Берегівського і Хустського районів, працівники департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, підрозділів головного облуправління ДСНС і  Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, екоактивісти, молодь. У підсумку з річки «видобуто» понад 150 кубометрів старої деревини та ще майже сто кубометрів сміття, скла і ПЕТ-пляшок. Увесь  зібраний непотріб одразу ж під час збору відсортували за фракціями (пластик, скло, загальне сміття, деревина тощо). Зібрані ПЕТ-пляшки, кришки та скло відправили на пункти прийому і переробки побутових відходів. – Річка – не сміттєзвалище! Прошу всіх жителів довколишніх сіл не викидати побутові відходи на береги річок і не возити до лісу! Зробіть корисну справу: відсортуйте своє сміття вдома, здайте до приймального пункту і бережіть навколишнє середовище! – закликає громадян директор Берегівського лісгоспу Богдан Шойного. У свою чергу Мирослав Білецький на Фейсбук-сторінці повідомив:  
«Майже звільнили русло Боржави біля урочища «Атак» на Берегівщині від сміттєвих заторів. Закінчивши всі підготовчі роботи, дочекавшись завершення у лісах «сезону тиші» і з нагоди Міжнародного дня Дунаю ми ліквідували 9 з 10 сміттєвих заторів. До суботника долучилися органи місцевого самоврядування, працівники облуправління ДСНС, лісового господарства, Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса. Зійшлися разом, аби врешті зібрати і вивезти сміття з природоохоронної зони».
  Посадовець додає, що після зими у урочищі «Атак», де ростуть вікові дуби і ясени, в заплаві річки Боржава з рідкісними та занесеними до Червоної книги України видами рослин виявили 10 заторів із природного сміття і ПЕТ-пляшок.
«Для мене як заступника голови ОДА, який відповідає за екологічний напрямок, було принциповим вирішити це питання. Складність роботи полягала в тому, що рятувальники, лісівники, співробітники водного господарства змушені були працювати голими руками. А все для того, щоб навколишню природу зберегти недоторканною, не зашкодити їй застосуванням важкої техніки, - продовжує М. Білецький. - Ліквідовувати сміттєві затори почали зверху, рухаючись униз за течією і спускаючи сміття до змонтованої напередодні сітки, яка стримувала пластик».
  У підсумку за кілька годин роботи зібрали, отже,  150 м куб. упалої деревини та природного сміття, понад 30 так званих біг-бегів із пластиком, склом, гумою, кожен з яких вміщує по 3 м куб відходів. Усі зібрані відходи відсортували і відправили на подальшу переробку.  
«Нині ми ліквідували наслідок великої проблеми, - каже посадовець. - Якщо кожен з нас перегляне свої звички, почне сортувати сміття, віддавати його на вторинну переробку, таких критичних екологічних ситуацій буде значно менше».
  Тож, най Закарпаття стає чистішим і привабливішим! Як це бачимо на прикладі сусідніх європейських країн, через території яких протікає річка Тиса, притокою якої є і Боржава. Це тим паче важливо нині,  влітку, адже з кожним роком через сильну спеку на низинах континенту все гостріше відчувається брак води. І треба усвідомлювати: всі закарпатські потоки й річки несуть свої води у швидкоплинну Тису, що впадає у великий голубий Дунай… ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сміттєві затори на Тисі: відеосистеми проводитимуть моніторинг стану річки на українсько-угорському кордоні (ВІДЕО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram