Підвісні люстри: ключові властивості та особливості використання

11.02.2022 10:36 1262 0
Підвісні люстри: ключові властивості та особливості використання

Незважаючи на існування широкого асортименту побутових світлових приладів, найбільш популярними заслужено є традиційні люстри з підвісним типом монтажу. Це пов’язано з різними особливостями даних приладів.

Сьогодні така продукція представлена на ринку виробами від великої кількості вітчизняних та зарубіжних торгових марок. Люстри даної модифікації можуть оснащуватися різною кількістю джерел освітлення, мати закриту або відкриту конструкцію, бути виконаними на основі сталі та кольорових металів, скла та навіть натурального дерева. Наприклад, в асортименті підвісних світильників EGLO є навіть моделі із плафонами з масиву натурального дуба. Така люстра може стати родзинкою будь-якого інтер'єру.

Конструкційні особливості

Підвісні вироби, на відміну від класичних приладів, монтаж яких до стелі виконується за допомогою спеціального сталевого диска, мають декоративний ланцюжок. Іноді виробники замінюють її на струну чи шнур. Через це плафони таких приладів розміщуються на деякій відстані від стелі.

Необхідно відзначити, що застосування підвісів покращує декоративні якості даних моделей, а також забезпечує їх однією важливою експлуатаційною властивістю. Її суть полягає в більш рівномірному якісному розсіюванні випромінювання, без темних або надмірно засвічених областей у приміщенні.

У конструкції даних світильників може бути різне число плафонів (від одного до шести і більше), а що стосується безпосередньо джерел світла, то в їх якості можуть виступати галогенні лампи та прилади з ниткою розжарювання, стрічки, LED-діоди. Люстри користуються попитом, оскільки:

  • візуально не зменшують простір усередині приміщення;
  • здатні забезпечити рівномірне освітлення всієї кімнати, регулюють її яскравість залежно від потреб;
  • можуть відігравати роль акцентного елемента дизайну кімнати.

Важливо! При виборі моделі із закритими плафонами на основі світлодіодів, не варто віддавати перевагу найбільш бюджетним моделям. Як правило, вони оснащуються LED-елементами із нетривалим експлуатаційним періодом. Їхня ж заміна можлива далеко не в кожному випадку.

Основні переваги

Як було сказано раніше, однією з головних переваг світильників підвісного типу - гармонійне розсіювання світла у просторі приміщень. З цієї причини люстра, вибрана з урахуванням площі та цільового призначення кімнати, повноцінно замінює кілька точкових ламп.

Проте слід зазначити, що за необхідності організації зонного освітлення краще відмовитися від придбання підвісної моделі світильника. Оптимальним буде встановлення точкових приладів.

Серед переваг підвісних люстр вирізняють:

  • універсальність. Вони підходять для приміщень будь-якої площі та призначення;
  • широкий модельний ряд. Підібрати потрібний варіант можна під будь-який дизайн інтер'єру;
  • можливість застосування джерел світла різного типу та потужності (за винятком моделей із закритими плафонами на основі LED-елементів);
  • надійний та швидкий монтаж;
  • простота догляду.

Крім того, необхідно особливо відзначити модифікації підвісних люстр із поворотними плафонами. Їхня ключова особливість полягає в тому, що вони дозволяють спрямовувати світло в певному напрямку. Завдяки цьому окремі області простору приміщення можуть бути освітлені яскравіше або темніше. Також стельові світильники з підвісами використовують у поєднанні з електричними диммерами. Це дозволить регулювати рівень освітлення кімнати у широкому діапазоні.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!