Переробка пластику в Україні
27.04.2021 21:19
1018
0

Уже давно не новина, що проблема переробки пластику в усьому світі стоїть дуже гостро. Багато країн затверджують програми з переробки пластикового сміття на державному рівні. Будуються заводи з переробки і подальшого використання пластику. За останні кілька років вторсировина стала товаром, який купують тоннами.
Пластик, який увійшов в наш побут так легко, став проблемою планети. На розпад пластикової пляшки в природному середовищу потрібно більше 400 років.
Як же йдуть справи з переробкою пластику в Україні.
На сьогодні, в Україні працюють 35 підприємств, які переробляю відходи із пластику. Не так вже й багато, як може здатися на перший погляд. Але, вони завантажені менш ніж на 50%. У чому ж причина? Перше - це відсутність у людей звички розділяти сміття. Не допомагають навіть спеціальні контейнери за типами сміття. Люди просто скидали в них все підряд. Друге - це ціна на переробку сміття, вона в 3 рази вище, ніж просте вивезення сміття. Тому комерційно, сортування і переробка відходів, не вигідна справа.
Незважаючи на складності в цій сфері, утилізацією пластика в Україні все-таки займаються. Один з великих заводів знаходиться в Харкові. Завод Greenstep, має сучасне обладнання, власну лабораторію та досвідчених технологів. Завод успішно займається переробкою пластикових пляшок. Пластикові пляшки проходять весь цикл переробки. Сортування, миття, дроблення. Потім, вже з підготовленої сировини, виготовляється синтепон, синтепух, холлофайбер, струтопласт. На підприємстві можна купити готові ПЕТ гранули - це вже перероблений пластик, сформований в гранули для подальшого використання.
Є безліч речей, які можна виготовити з переробленого пластику.
Наприклад, садові меблі. Такі меблі стійкі до впливу зовнішніх природних факторів. Їм не страшна волога, сонце, мороз. Вони прості в догляді і мають малу вагу.
Одяг та взуття. Багато брендів, в своїх рекламних кампаніях, навмисно підкреслюють, що їх одяг виготовлено з переробленого пластику. А один з дизайнерів навіть зробив колекцію годинників із пластику, виловленого в океані.
І навіть велосипеди, точніше рама. Уругвайський художник сконструював велосипедну раму з пластику. Така рама ударостійка і не піддається корозії.
Дороги. Уже кілька років в Нідерландах розробляють концепт виготовлення доріг з переробленого пластику. Такі дороги можна ремонтувати за кілька хвилин, просто змінивши зламаний блок на новий.
Так, на сьогоднішній день, процес утилізації пластику не дуже успішний, але він є. Люди поступово, усвідомлюючи весь масштаб проблеми, починають сортувати сміття. В Україні відкриваються пункти прийому вторсировини. Будь-яка людина може здати пластик на переробку в такий пункт. Потім весь зібраний пластик передається на завод, де його переробляють.
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0