П'ять найпоширеніших міфів про вакцинацію

10.09.2021 02:36 326 0
П'ять найпоширеніших міфів про вакцинацію

У 2019 році Всесвітня організація охорони здоров’я визнала відмову від вакцинації глобальною загрозою людству.


Київський міжнародний інститут соціології повідомляє, що 61% українців не готовий робити щеплення від COVID-19. Однією з причин такого високого рівня недовіри стало активне розповсюдження фейкової інформації про вакцинацію та її наслідки.

У Міністерстві охорони здоров'я України розвіяли п'ять головних міфів про щеплення.

Більшість українців вважають, що перехворіти та отримати природний імунітет безпечніше ніж вакцинуватися. Це не так. Ризик ускладнень після хвороби переважає ймовірність виникнення побічних реакцій. Лишень 0,22% вакцинованих українців скаржаться на погіршене самопочуття після щеплення: головний біль, підвищену температуру, біль у місці щеплення. Таку реакцію організму вважають в межах норми, тож не варто завчасно бити на сполох.


Не менш поширений міф - вакцинація викликає аутизм. Про хибне ствердження заявив Ендрю Уейкфіл у 1998-го році. Він стверджував про зв'язок між щепленням від кору, краснухи та розвитком аутизму у дітей. Через це його позбавили акредитації у Великій Британії. Дослідження Вейкфілда спричинили ріст кількості випадків захворювання на кір та паротит, а також серйозних ускладнень і смертей, спричинених цими хворобами. Після публікації його роботи інші дослідники не змогли відтворити отримані результати або підтвердити його гіпотезу про зв'язок вакцини й аутизму.

Людям зі хронічними хворобами протипоказане щеплення - це не так. Навпаки, люди з хронічними захворюваннями входять до групи ризику. Вони більш вразливі до інфекцій та мають важчий перебіг хвороби.
Завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко стверджує, що люди з хронічними захворюваннями повинні вакцинуватися в першу чергу, протипоказання до щеплення мінімальні. В Україні зареєстровано 0,23% несприятливих випадків після імунізації, туди входять не тільки ті, які пов'язані з вакцинацією, але і всі події, які взагалі протягом місяця виникли.

Черговий міф: дитину можна вакцинувати лише після трьох років. Міністерство охорони здоров'я України нагадує, що вакцинувати дітей необхідно згідно з календарем профілактичних щеплень - це оптимальний час введення вакцин для малюків.

Завершує наш список фейкових тверджень черговий міф: кілька вакцин, введених одночасно, "перевантажують імунітет". Віруси у вакцинах настільки ослаблені, що не можуть вплинути на імунітет. Навіть якщо одночасно ввести вакцини проти 10 інфекційних захворювань, задіється лише 0,1% імунної системи. А от природне інфікування певними вірусами, яке підтримують антивакцинатори, може ослабити імунну систему. При інфекційному захворюванні навантаження на імунітет у кількасот разів вище, ніж при вакцинації.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...