Закарпатці, вакциновані за кордоном, зможуть отримати українські сертифікати у сімейного лікаря – однак в Угорщині видають документи європейського зразка

09.09.2021 15:47 1149 0
Закарпатці, вакциновані за кордоном, зможуть отримати українські сертифікати у сімейного лікаря – однак в Угорщині видають документи європейського зразка

Особи, які нададуть своєму сімейному лікареві підтвердження вакцинації за кордоном, отримають сертифікат, а їхні дані внесуть у електронну систему охорони здоров’я.

Це допоможе вирішити плутанину з документами, яка виникла через те, що частина громадян була вакцинована проти COVID-19 у інших країнах, зокрема в Угорщині, де отримали щеплення понад 20 тисяч закарпатців.

Як зазначила директорка мукачівського медичного центру «Сім’я» Мирослава Чубірко, до сімейних лікарів звертаються дедалі більше пацієнтів, які повністю вакцинувалися або отримали першу дозу щеплення за кордоном. Українці, які щепилися від коронавірусу в іноземних країнах або на кордоні, повинні надати своєму сімейному лікарю  підтвердження, після чого їм зможуть видати сертифікат українського зразка, який є міжнародним та дійсний для перетину кордону, а їхні дані внесуть до бази. Це стосується в тому числі пацієнтів, щеплених вакциною Janssen (Johnson&Johnson), яка поки що відсутня в Україні. 

Інформації про українських громадян, вакцинованих за кордоном, досі не було в національній електронній системі охорони здоров’я, що заважало створенню повної статистики охоплення вакцинацією. У системі eHealth сертифікат пацієнта зможе переглянути будь-який лікар в Україні, в тому числі у приватних медзакладах.

Європейські сертифікати з Угорщини

Пацієнти, які отримали дві дози вакцини в Україні, можуть розраховувати на отримання сертифікату впродовж 5 днів. Водночас закарпатці, які зробили щеплення в Угорщині, стверджують, що не одержали сертифікат у вигляді пластикової картки навіть через півтори місяці після вакцинації. Але підтвердженням щеплення може слугувати також паперове свідоцтво, яке видавали відразу після процедури. Воно продубльоване трьома мовами – угорською, англійською і українською. На його підставі можуть видати й український сертифікат.

А в Угорщині на основі первинного свідоцтва вакцинованим доступні два інші сертифікати. Вони де в чому аналогічні двом українським сертифікатам про вакцинацію – національному і закордонному.

Перший – внутрішній угорський сертифікат про вакцинацію. Це пластикова картка, заповнена угорською та англійською мовами. 

Другий – європейський міжнародний сертифікат про вакцинацію (EU Digital COVID Certificate), відомий також як «green pass», який має вигляд паперової книжечки з QR-кодом. Саме він має пріоритетну цінність для закарпатців, які отримали щеплення в Угорщині, адже багато країн ЄС надають більше можливостей для доступу тим, хто подорожує саме з європейськими COVID-сертифікатами.

Внутрішній угорський сертифікат повинні видавати в консульствах Угорщини в Ужгороді та Берегові, однак через бюрократичні і технічні процедури з цим виникли затримки. Європейські сертифікати видають в угорських ЦНАПах (kormány hivatal), мережа яких охоплює всю країну. Мобільне вікно адмінпослуг у серпні діяло поруч з мобільним пунктом вакцинації на українсько-угорському кордоні.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...