Овеча "перукарня" відкрилася у гірських селах на Закарпатті (ФОТО)
25.05.2020 16:13
170
0
Вовну з тварин потрібно зняти, адже за зиму вівці виділили чимало поту і жиру у неї. Тому її треба зняти, адже час тварин гнати у полонини. А до цього часу треба, аби вовна ще встигла підрости.
"Коли овець не підстригти, то їм на полонині буде погано, - каже господар. - У них шкіра буде лущитися, якісь паразити можуть завестися".Перед стрижкою молодий рахів'янин добре погострив металеві великі ножиці. Робити барану “зачіску” поважний гуцул починає з голови. Згодом переходить на шию, лопатки, пах ноги, яка не зв’язана, та живіт. Далі - боки спина і хвіст. Баранчика господар швидко перевернув на інший бік, знову перев’язав ноги, аби було зручно стригти, та взявся до такої ж роботи. Під час стрижки чоловік ретельно дивиться, аби не порізати тремтячу тваринку. Та й не можна два рази стригти по одному й тому самому місцю, бо тоді якість шерсті знижується. Утворюється така собі “січка”, як називають гуцули.
"Аби шерсть була, ніби ціла шкіра, треба так стригти якнайрівніше і якнайкоротше, - пояснює Олексій. - А для цього треба, аби вівця чи баран були добре вгодовані. Тоді робота легша. Бо на вовні є жир, і ножиці так легко, ніби їздять, біля тіла. Шерсть від жиру стає м’якою її легше зістригти."Олесь мусить зробити все так, аби хоча би трішки вовни залишити. Щоби його “кучерики”, які хоча й мають грубу шерсть, зараз не мерзли. Але допоки тварини будуть йти в полонину, все в них відросте. Молоденький ґазда, який вже понад 10 років тримає овець, розповідає, що тонкорунних і напівтонкорунних овець стрижуть лише у травні, але у нього вівці карпатські з грубою шерстю, тому їх можна обстригти і швидше. З кожної тварини настригає 3-4 кілограми вовни, яку згодом витрушує, вибирає з неї сміття. Аби вовна була готова для вироблення з неї, скажімо, ліжників, капчурів та гуцульських пулверів шерсть миють у теплому мильно-содовому розчині. Робити це треба три-чотири рази. Згодом так само полоскати у чистій джерельній воді. Тоді і запах зникне. А просушену вовну треба ще і чистити, чесати. Це важкий і тривалий процес. Проте гуцули це роблять віками. [gallery ids="240523,240527,240525,240526,240528,240530,240531"] Нагадуємо: Деpжaвнa мігpaційнa службa Укpaїни послaблює обмеження, встaновлені у зв’язку із зaпpовaдженням в Укpaїні кapaнтину https://pershij.com.ua/mihpatsiina-sluzhba-poslabliuie-kapantynni-obmezhennia/ Читайте також: 25-річного наразі затримано у порядку статті 208 КПК України та поміщено до ізолятора тимчасового тримання https://pershij.com.ua/na-odnii-z-avtomyiok-svaliavy-narkotorhovets-vyrishyv-vlashtuvaty-biznes/ Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0