Оренда віртуального серверу: чому потрібно скористатися цією послугою

22.06.2022 16:07 1289 0
Оренда віртуального серверу: чому потрібно скористатися цією послугою

Високі стандарти сучасного інтернет-простору змушують нові і потенційно перспективні сайти та інші онлайн-платформи бути максимально швидкими, зручними і стабільними. А для цього бізнесу та працюючим на нього адміністраторам сервісів обов’язково необхідна можливість:

  • вносити безліч додаткових налаштувань;
  • займатися глибокою конфігурацією;
  • мати максимум потужності;
  • бути впевненими у максимальному захисті і безпеці даних/сервісу.

Для задоволення всіх цих потреб, а також надання значних потужностей, які розміщені на великих по місткості накопичувачах, відповідають спеціальні VPS/VDS сервери, котрі ідеально підходять як для невеликих інтернет-проєктів, так і для:

  1. Величезних сайтів з багатомільйонною аудиторією.
  2. Популярних новинних порталів з десятками і сотнями тисяч відвідувачів за добу.
  3. Віртуальних ігрових платформ.
  4. Національних інтернет-магазинів і рітейлерів.

віртуальний сервер

Що таке VPS/VDS простими словами

VPS — це технологія, яка створює окремний віртуальний сервер на виділеному шляхом віртуалізації. По своїй суті орендар отримує доступ до ізольованої частки фізичного обладнання емуляції на програмному або апартному рівні.

Плюс VPS хостингу — його цінова доступність, різноманітність налаштування, захищеність і різноплановість. Мінус — це те, що зазвичай фізичний сервер розділяється між декількома клієнтами, що знижує максимальну потужність для кожного із них.

Стандартний VPS хостинг — це інструмент, який ідеально підійде для проєктів з низькою або середньою активністю цільової аудиторії (відвідувачів).

Основні види VDS/VPS

Видова різноманітність віртуальних виділених серверів призводить до їх різною швидкості, автономності, потужності. Найчастіше вирізняють наступні декілька видів віртуалізації:

  1. Повна — завдяки спеціальному ПО орендований хостинг на 100% імітує роботу звичайної техніки з тією чи іншою операційною системою. Такий тип віртуалізації допомагає гарантувати максимум безпеки і комфорту використання, але “з’їдає” немало серверних потужностей, які йдуть на імітацію стандартних апаратних систем.
  2. Паравіруалізація — у цьому випадку використовується не повна ОС, а гостьовий її варіант, який піддається певному рівню модифікації. У цьому випадку гостьова ОС здійснює свої функції через зв’язок з основною. В той же час, сусідні ОС інших орендарів роблять те ж саме, що значно зменшує потужність у час-пік.
  3. Віртуалізація на етапі ОС — найбільш дешевий і доступний варіант, який надає в оренду лише частку ядра, а самі проєкти функціонують на одній загальність серверній операційній системі. Не дуже стабільно, але вигідно для невеликих сайтів блогерів або регіональних новинних порталів без значного користувацького навантаження.

VPS/VDS — це вид хостингу, який надає достатньо автономності і свободи дій для кожного клієнта.

Основні переваги використання VPS/VDS

Із статті зрозуміло, що основними і незаперечними перевагами VPS/VDS є його автономність і цінова доступність. А якщо порівнювати витрати на нього з тими витратами, які б пішли на реальний фізичний сервер, то вигода ще більш очевидна. Однак список головних характеристик, які приваблюють користувачів, також можна доповнити цим:

  • наявність повного Root-доступу з можливістю налаштувань/перезавантажень/маніпуляцій у будь-який момент часу, коли це потрібно орендареві;
  • захист всіх даних на сервері і відсутність можливості їх перегляду/використання без вашої згоди;
  • повна свобода управління хостингом без необхідності доводити свої плани і дії до уваги провайдера;
  • можливість розміщення на одному обсягу ресурсів не одного, а одразу декількох проєктів, якщо потужності вистачає.

Деякі провайдери додають також цікаву функцію під назвою Cloud VPS. З її допомогою користувач отримує цікаву можливість гнучкої настройки потужностей, доступних йому для використання. Завдяки цьому у періоди “час-пік” (наприклад, коли у інтернет-магазину період знижок), можна на деякий час підвищити потужність, щоб не було зависань. А потім — повернутися до минулих стандартних показників. І все це без необхідності підписувати нові договори з іншими тарифами на постійній основі.

Важливо також розуміти, що провайдер у більшості випадків взагалі не переймається проблемами орендаря у сфері налаштування і підтримки його інтернет-проєкту. Він лише надає потужності, а всім іншим потрібно буде займатися самостійно або найняти компетентного спеціаліста.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!