Опубліковано потенційні тарифи на даставку газу: на яку суму орієнтуватися закарпатцям

07.12.2021 11:05 2148 0
Опубліковано потенційні тарифи на даставку газу: на яку суму орієнтуватися закарпатцям

З 1 січня 2022 року розподіл газу в Україні може здорожчати в середньому на 4,1%. Про це свідчать проекти рішень щодо затвердження тарифів на розподіл (доставку) газу у 2022 році профільного регулятора – Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

 

У проектах рішень йдеться, що з 1 січня 2022 року доставка газу в Україні може здорожчати в середньому на 4,1%. Проте тарифи зростатимуть неоднорідно: розрахунки облгазів варіюються залежно від регіону.

Крім того, на розмір тарифу впливає кількість споживачів та розміри витрат для сталого функціонування газорозподільних систем.

За даними НКРЕКП, найбільший тариф – 2,95 грн за кубометр (з ПДВ) має отримати ТОВ Газпостачсервіс (Вінницька область). Найменше пропонують за доставку Київгазу – лише 38 коп. за кубометр (з ПДВ).

Проте ці цифри ще не остаточні й можуть бути відкориговані після відкритих обговорень, що заплановані на 13-15 грудня. До обговорення долучать громадськість, фахівців і представників облгазів.

У НКРЕКП зазначають, коригування тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік в середньому в Україні не має перевищувати рамки інфляційних процесів. Крім того, регулятор пообіцяв перевірити заявки облгазів на предмет маніпуляцій.

Щоб розрахувати щомісячну плату за розподіл газу, потрібно взяти за основу обсяг споживання газу протягом попереднього року. Суму кубометрів газу, спожитого за рік, треба помножити на тариф на розподіл. Далі отриманий результат ділять на 12 рівних платежів, які й сплачують щомісячно протягом року.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...