Головна » Життя

«Опозиційна платформа ‒ За життя» виступає за скасування недоторканності президента і народних депутатів

«Опозиційна платформа ‒ За життя», яка виступала за скасування депутатської недоторканності, послідовно дотримується своєї позиції і після виборів до Верховної Ради.

Перед парламентськими виборами багато політичних сил використовували необхідність скасування депутатської недоторканності як вагомий аргумент для своїх виборців. Сьогодні ця тема стала лакмусовим папірцем, що дозволяє оцінити виконання народними обранцями своїх передвиборних обіцянок.

«Опозиційна платформа ‒ За життя», яка виступала за скасування депутатської недоторканності, послідовно дотримується своєї позиції і після виборів до Верховної Ради.

«Наша партія підтримує і поділяє ідею зняття з народних депутатів недоторканності, установленої ст. 80 Конституції України», ‒ йдеться в заяві, розміщеній на сайті «Опозиційної платформи ‒ За життя». У ній також зазначається, що положення цієї норми Конституції суперечить базовому принципу, закріпленому в ст. 24 Конституції України, про рівність усіх перед законом, яка так само, як честь і здоров’я людини, визнається найвищою соціальною цінністю.

Однак у партії застерігають: при сьогоднішньому стані конституційної і правової системи в країні існує величезний ризик, що відсутність інституту депутатської недоторканності дозволить розкручувати маховик політичних репресій, не даючи парламентаріям можливості ефективно здійснювати свої повноваження. Тому опозиційні депутати поділяють юридичну позицію Конституційного Суду України, який у низці своїх рішень вказав на те, що недоторканність народного депутата не є особистим привілеєм і його індивідуальним правом, а має публічний характер.

«Інститут недоторканності має поширюватися на захист депутата від незаконного втручання в його діяльність і належне функціонування парламенту. Всі інші дії або бездіяльність народних депутатів поза межами вказаних правовідносин підпадають під адміністративну і кримінальну юрисдикцію», ‒ наголошується в заяві.

У «Опозиційній платформі ‒ За життя» також вважають, що рішення про зняття депутатської недоторканності має прийматися одночасно з рішенням про скасування недоторканності президента України. Тому у Верховній Раді IX скликання партія має намір ініціювати внесення змін до ст.ст. 105 та 108 Конституції України і скасування положень, згідно з якими президент країни користується правом на недоторканність під час здійснення своїх повноважень.

«Щодо глави держави має діяти конституційний принцип рівності всіх громадян перед законом. Інакше це створює фундамент для політичної та економічної корупції в нашій країні», ‒ йдеться в заяві.

У партії наголошують, що сьогодні чинного президента не можна притягнути до кримінальної відповідальності за вчинення протиправних дій або бездіяльність, які можуть бути пов’язані із загрозою державному суверенітету, державної зрадою, злочинною діяльністю, що спрямована проти національної безпеки, вчиненням главою держави тяжких або особливо тяжких злочинів.

Народні депутати від «Опозиційної платформи ‒ За життя» готові також ініціювати зміни до ст. 111 Конституції України, щоб відмовитися від інституту імпічменту, який сьогодні вважається підставою для відсторонення президента від посади.

Цей інститут у партії назвали «мертвонародженим», оскільки він практично виключає можливість притягти главу держави до відповідальності.

Нагадаємо, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ назвала своє бачення устрою Верховної Ради 9-го скликання

Читайте також: “Президент і його команда не хочуть виконувати передвиборчі обіцянки” – “Опозиційна платформа – ЗА ЖИТТЯ”

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...