Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

“Опозиційна платформа – За життя” як єдина опозиційна партія повинна отримати контрольні функції в новообраному парламенті

Закріплення контрольних функцій за опозиційними парламентськими фракціями є загальноприйнятим у цивілізованому демократичному світі.

На даний момент ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ є єдиною опозиційною силою новообраного парламенту. У зв’язку з цим ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ звернулась з листом до Голови Підготовчої депутатської групи з організації роботи Верховної Ради України ІХ скликання Дмитра Разумкова, зазначивши наступне:

1) її представники мають очолити такі комітети як:

– з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, національних меншин та міжнаціональних відносин;

–  з питань свободи слова;

–  з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Повинні отримати позиції Перших заступників Голів комітетів Верховної Ради України:

–   з питань бюджету;

–   з питань антикорупційної політики;

– з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

2) Саме народні депутати ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ-ЗА ЖИТТЯ повинні бути на позиціях заступників Голів комітетів Верховної Ради України:

–      з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва;

–      з питань енергетики та житлово-комунальних послуг;

–      з питань правоохоронної діяльності;

–      з питань економічного розвитку;

–      з питань фінансів, податкової та митної політики;

–      з питань інтеграції України з Європейським Союзом.

3) Також за політичною силою повинні бути закріплені позиції секретарів комітетів Верховної Ради України:

–      з питань правової політики;

–      з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи

Верховної Ради України;

–      з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Участь народних депутатів України від Політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» у керівному складі вищенаведених комітетів  – єдина можливість ефективної реалізації функцій парламентської опозиції та парламентського контролю за діяльністю виконавчої влади, зміцнення демократії та парламентаризму в Україні, – вказує опозиція у листі  до Голови Підготовчої депутатської групи з організації роботи Верховної Ради України ІХ скликання.

«Будь-який інший принцип розподілу керівних посад у комітетах Верховної Ради буде продовженням ганебної практики, запровадженої режимом Порошенка, зловживанням владою й порушенням законів України, що підлягатиме відповідному оскарженню», – зазначають опозиціонери.

Крім того, політична сила наполягає на прийнятті Закону «Про опозицію» та створенні окремого парламентського комітету з питань комплексного вирішення проблем Донецької і Луганської областей.

«Це стало б дієвим кроком, для відновлення миру в Україні та позитивним сигналом для людей, що опинилися по обидві сторони лінії розмежування»,  – вказує ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА-ЗА ЖИТТЯ.

Нагадаємо, саме ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА-ЗА ЖИТТЯ є єдиною політичною силою, яка має план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі та беззаперечним лідером на Сході України згідно результатів парламентських виборів.

Нагадаємо, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ назвала своє бачення устрою Верховної Ради 9-го скликання

Читайте також: “Президент і його команда не хочуть виконувати передвиборчі обіцянки” – “Опозиційна платформа – ЗА ЖИТТЯ”

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...