Оновлені карантинні норми діятимуть з 6 грудня: як зміняться правила для громадських закладів у "жовтих" і "червоних" зонах

03.12.2021 14:39 1638 0
Оновлені карантинні норми діятимуть з 6 грудня: як зміняться правила для громадських закладів у "жовтих" і "червоних" зонах

Яких правил потрібно буде дотримуватися з 6 грудня для відвідування театрів, кіно, ресторанів, спортзалів, готелів та інших громадських закладів, які документи брати з собою та які відмінності залишаться між нормами у “жовтій” і “червоній” зонах"? Роз'яснення підготував Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Якими будуть умови роботи та відвідування закладів у “жовтій” зоні?

Відповідно до змін, у “жовтій” зоні зможуть працювати тільки ті громадські заклади, де всі співробітники мають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19. Як альтернатива - негативний тест чи сертифікат про одужання.

Відвідувати такі заклади дозволяється лише людям, також вакцинованих принаймні однією дозою. Для відвідувачів підійде і негативний тест на коронавірус або сертифікат про одужання.

Раніше заклади мали можливість обирати формат роботи: не перевіряти COVID-документи, але дотримуватись обмежень “жовтого” рівня, або перевіряти документи і працювати без дотримання відповідних норм. З 6 грудня всі заклади зобов'язані перевіряти COVID-документи як у співробітників, так і у відвідувачів.

Чи відрізнятимуться умови роботи закладів у “жовтій” та “червоній” зоні?

Безумовно, так.  Якщо на жовтому рівні епідемічної небезпеки достатньо буде документу про отримання однієї дози вакцини (жовтого COVID-сертифікату або довідки 063-О), на червоному потрібно буде засвідчити проведення повного курсу вакцинації (зеленим COVID-сертифікатом чи міжнародним свідоцтвом про вакцинацію).

Негативні тести і сертифікати про одужання прийматимуть на обох рівнях небезпеки.

Чинними для будь-яких рівнів епіднебезпеки залишаються заборони на:

  • Роботу закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% здобувачів освіти та співробітників;
     
  • Перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу
     
  • Самовільне залишення місця самоізоляції чи обсервації

Слід врахувати, що з 6 грудня термін дії жовтого COVID-сертифіката,  який раніше становив 120 днів, зменшиться до 30 днів. Це означає, що на тридцять перший день сертифікат про отримання першої дози вакцини вже не буде дійсним. Тому не варто зволікати з отриманням другої дози. Мінімальні інтервали кожної із представлених в Україні вакцин дозволяють зробити друге щеплення протягом 30 днів.

Читайте також:

Теги: COVID-19
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...