Огорожа чи фасад з профнастилу: швидко і бюджетно

14.10.2021 13:34 6920 0
Огорожа чи фасад з профнастилу: швидко і бюджетно

Чимало будинків, дачних ділянок, будівельних об’єктів і підприємств огороджені листами з профнастилу. Ним також оббиті фасади дач, а вагончики будівельників інколи роблять з нього повністю.

Профнастил часто позиціонують як матеріал для покрівлі, однак зі стінового профнастилу https://evrokrovlya.com.ua/krovelnyie-meterialyi/profnastil/stenovoy-profnastil/ зводять огородження і навіть декорують ним фасади.

Причина такої популярності – матеріал небагато важить, швидко монтується і не так дорого коштує (від 209 грн за лист розміром 1.135х1.19 м). Будь-який профнастил являє собою сталевий профіль, пофарбований і оброблений для захисту від корозії. З багатьох причин для огорожі все-таки популярніший, ніж для стін, хоча для розбірних конструкцій він – просто знахідка.

Профнастил у огорожах

Одне з основних завдань огорожі – сховати від сторонніх очей те, що діється на будмайданчику, у дворі підприємства чи приватного будинку, і захистити їх від проникнення. З цим листи з металопрофілю впораються у багато разів краще, ніж, наприклад, нашвидкоруч збитий дерев’яний паркан – це якщо говорити про об’єкти, де на першому плані можливість швидко зібрати і розібрати огородження. Професійна бригада виконає монтаж не більше ніж за один день. Проте огорожа з профнастилу цілком спроможна бути і постійною – це зносостійкий матеріал, який не боїться атмосферних явищ і тривалий час (до 15 років) зберігає первісний вигляд без особливого догляду. Пошкоджені листи легко замінюються на нові. В огородженнях приватних обійсть профнастил можна оформити у секціях між фундаментом і колонами або поєднати з декоративними елементами.

Огорожу з профнастилу можна збудувати висотою від 1 до 6 метрів, але під час проектування слід вибрати необхідну марку і товщину матеріалу. До речі, попри невелику товщину профнастил як огорожа відзначається хорошими шумоізоляційними властивостями.

Втім, саме тонкі стінки листів і є найбільшим недоліком парканів з профнастилу. Їх легко розрізати ножем, а якщо хтось випробує на такій огорожі силу удару кулаком, вона може загнутися. Не оборонна архітектура – це точно. Зате загороду з профнастилу  можна виготовити навіть самостійно.

Що на фасаді?

Стіновий профнастил підходить і для обшивки фасадів, зокрема офісних споруд та заміських котеджів. Будівлю обшивають за технологією вентильованого фасаду. Іншими словами, листи фіксують на каркас, а не до стіни. Каркас збирається з металопрофілю і встановлюється на будинок за допомогою кронштейнів. У цьому випадку важливою причиною, через яку віддають перевагу профнастилу, є знов-таки швидкість робіт, дешевизна і здатність матеріалу протистояти несприятливим умовам. Тому профнастил часто беруть  для обшивки гаражів, будівельних вагончиків, цехів і ангарів. Дехто не хоче, щоб їхній будинок нагадував гараж чи склад, іншим, навпаки, імпонує мінімалістичний і технічний дизайн. 

З недоліків подібних фасадів відзначають те, що вони сильно розжарюються на сонці, а у дощ падіння кожної краплі відлунює надто дзвінко. Крім того, на зрізах метал може піддаватися корозії. Захистити їх можна, пофарбувавши полімерною фарбою. 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!