Одна з найнебезпечніших: в Україні виявили випадок екзотичної хвороби

22.05.2020 07:23 43 0
Одна з найнебезпечніших: в Україні виявили випадок екзотичної хвороби
Малярія завжди була і є однією з найнебезпечніших хвороб людини. Вона приводила до занепаду великі країни, знищувала народи, вирішувала результати війн. За останнє десятиліття з третього місця за числом смертних випадків у рік (після пневмонії і туберкульозу) малярія вийшла на перше серед інфекційних захворювань. Так у Харкові виявили завізний випадок малярії. У нього були слабкість, біль у горлі, температур тіла підвищилася до 37 °С, повідомляє Центр громадського здоров’я.
"Лише через 6 днів, 15 травня, студент вперше звернувся по медичну допомогу до лікаря-терапевта. Під час лабораторного дослідження у молодого чоловіка виявили збудники малярії P.vivax та P.оvale (збудники малярії такого типу можуть жити в організмі людини безсимптомно до трьох років)”, — йдеться в повідомленні.
16 травня юнака госпіталізували із діагнозом “Малярія”. За місцем проживання хворого провели епідеміологічне та ентомологічне обстеження. У зв’язку із відсутністю на сьогодні генерації малярійних комарів, малярійний сезон у Харкові не розпочався. На сьогодні значущість цієї хвороби настільки велика, що навіть пропонується розглядати проблему захворювання у окремому розділі вчення про інфекційні хвороби — маляріології. Незважаючи на багаторічну історію боротьби проти малярії, успіхи в цьому в світі і в Україні, в зв'язку з глобальною зміною вигляду інфекційних захворювань, потеплінням клімату, що призводить до поширення переносників за межі їхнього звичайного проживання, а також розвитком резистентності до протималярійних препаратів це захворювання знову набуває актуальності, вимагає нових знань у діагностиці, лікуванні та профілактиці Малярію переносять інфіковані комарі. Ті, які водяться в Україні, хворобу не переносять (навіть ті величезні, яких ми звикли називати малярійними). Заразитися можна від укусу комахи роду Anopheles.   Симптоми малярії: лихоманка, біль голови, сильне потовиділення, слабкість. Ці симптоми можуть проявлятися слабо, що ускладнює виявлення малярії. Читайте також:  У боротьбі з COVID-19 допущена серйозна діагностична помилка   Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...