У боротьбі з COVID-19 допущена серйозна діагностична помилка

21.05.2020 22:36 268 1
У боротьбі з COVID-19 допущена серйозна діагностична помилка
Останніми днями у соцмережах шириться інформація про те, що у всьому світі в боротьбі з COVID-19 допущена серйозна діагностична помилка. Зокрема Юрий Романенко на своїй сторінці у ФБ повідомляє, що коронавірус – не пневмонія, а тромбоз легенів. Між ними – дуже велика різниця, значить, мова йде про серйозну діагностичної помилку, в результаті якої ми подвоїли кількість місць відновлення в відділеннях інтенсивної терапії, з непотрібними високими витратами. Як встановили італійські вчені, виявилося, що страшний наслідок коронавірусу це не пневмонія, а люди вмирають, в більшій мірі, від дифузного тромбозу вен (тромбоз). У зв’язку з цим протоколи лікування коронавірусних пацієнтів в Італії були терміново змінені. Поряд з антибіотиками, противірусними та протизапальними препаратами стали використовувати і антикоагулянти. Згідно з інформацією від італійських патологоанатомів, апарати ШВЛ та відділення інтенсивної терапії були не потрібні. Вчені розповідають, що якби китайці поряд зі звичайним антизапальним лікуванням застосували аспірин, препарати, що розріджують кров (їх зазвичай призначають людям похилого віку для запобігання тромбозів), і вклали б кошти в лікування вдома, то вони врятували б життя багатьох постраждалих по всьому світу без необхідності інтенсивної терапії. Василь Скрип, гендиректор Закарпатського Центру легеневих хвороб  також підтверджує таку думку. Зокрема в інтерв'ю Тетяна Когутич він зазначив, що "дуже малий відсоток тих, хто виживає на апаратах ШВЛ" Наскільки великим викликом є COVID-19 для вас, медиків, які постійно працюють з легеневими хворобами? Що про це кажуть ваші лікарі? Чи справді це щось таке, з чим раніше не стикалися?
Справді таке. Особливість перебігу ковідної хвороби в тому, що від нормального перебігу до критичного стану проходять лічені години. А інколи навіть і до години. Різко починається дихальна недостатність, і якщо вчасно не почати працювати з людиною, тобто не провести терапію на кисневому концентраторі, таких пацієнтів ми змушені переводити на ШВЛ. А як показує наша практика та статистика колег, результати переходу на лікування коронавірусу на апараті ШВЛ – плачевні. Дуже малий відсоток тих, хто виживає,- зауважив Василь Скрип.
А чому, цікаво? Адже на початку епідемії коронавірусу, та й зараз ще багато говорять, що ШВЛ – мало не панацея від COVID-19! Лікарів та чиновників від медицини весь час допитують, скільки апаратів ШВЛ у лікарнях, скільки грошей на них виділило місцеве самоврядування...
 Сьогодні вчені доводять, що ускладнення коронавірусної хвороби, те, яке ми називаємо “вірусна пневмонія” — це не зовсім пневмонія. Це так званий “пневмоніт”, коли іде ущільнення легеневої тканини і разом з тим іде вивільнення гемоглобіну з еритроцитів, вони концентруються в альвеолах, саме там, де проходить газообмін. І саме через це при коронавірусі не допомагає ніяка антибіотикотерапія — тепер ви розумієте, чому. А ще один нюанс: саме тому пацієнти дуже важко переносять лікування на апаратах ШВЛ. Немає газообміну, і людина, фактично, помирає від гіпоксії, від недостатності кисню у всіх органах.
Тобто, те, що ефективність боротьби з коронавірусом прямо пропорційна до кількості апаратів ШВЛ у наших лікарнях та медиків, які вміють з ними працювати, насправді, зовсім не так?
На превеликий жаль, не так. Мені навіть здається — з нашої практики та статистики колег — що оті країни західної Європи (Італія, Іспанія), які у великій кількості для лікування застосовували апарати ШВЛ, саме тому і мають такі високі показники смертності. Одна з причин цього в тому, що вони на той час цього досвіду ще не мали. Ми його зараз уже маємо й аналізуємо, тому намагаємося не доводити людей до підключення до апарату ШВЛ. Ми все робимо для того, щоб не довести справу до штучної вентиляції.
Нагадуємо: Сталася трагедія, чоловік працював на будівництві за кордоном і впав із багатоповерхівки.  https://pershij.com.ua/vpav-iz-bahatopoverkhivky-zhyteliu-zakarpattia-potribna-dopomoha-foto/ Читайте також: Сьогодні, 21 травня, вранці о 6 годині 18 хвилин до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу на вул. Підловачній, що в м. Мукачево https://pershij.com.ua/u-mukachevi-znovu-pozhezha-horiv-dachnyi-budynok-foto/ Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 1

Фаина

21 трав. 2020 р., 22:52
Но возникает другой тогда вопрос - а есть чем нашим больницам лечить людей с коронавирусом, исходя из того, что в диагностике допущена такая серьезная ошибка?