Нині Родіона: чому 21 квітня вважали небезпечним днем

21.04.2020 11:34 249 0
Нині Родіона: чому 21 квітня вважали небезпечним днем
Іродіон, Родіон (грец. Ηρωδίων-геройський, рожевий) — апостол від семидесяти, родич апостола Павла, який згадує про нього у своєму посланні до римлян: «Вітайте мого родича Іродіона» (Рим. 16:11). Шанується як священномученик, пам'ять в Православній церкві звершується 4 (17) січня (Собор апостолів від семидесяти), 8 (21) квітня, 10 (23) листопада, в Католицької церкви — 8 квітня. Він був єпископом у Патрасе і помер мученицькою смертю за Нерона разом з апостолами Петром і Павлом. Це поширене згодом християнське ім'я, ймовірно, походить від Ірода, подібно до того, як ім'я Кесарій — від слова кесар. Докладні відомості про апостола Іродіона, засновані на церковному переказі містяться в минеях Димитрія Ростовського: "Святий Апостол Іродіон, — родич по плоті святого Апостола Павла, — походив з кілікії міста Тарса. Він був супутником і співробітником святих Апостолів Петра і Павла і був ними ж поставлений на єпископа міста Патари. В сані єпископа святий Іродіон діяльно поширював вчення християнське серед греків-язичників. Так як святий Іродіон багатьох поган навернув до Христа, то юдеї із заздрості до цього служителя Божого, змовившись з ідолослужителями-еллінами, взяли святого силою і піддали багаторізним мукам; при цьому одні з мучителів без милосердя били святого, інші кидали в нього каміння, треті били його палицями по голові. Один з мучителів вдарив святого ножем настільки сильно, що він упав мертвий; думаючи, що святий помер, мучителі залишили його. Але святий Апостол по благодаті Божій залишився живим і потім чимало потрудився в Римі, проповідуючи слово Боже разом зі святим первоверховним Апостолом Петром", — Димитрій Ростовський. Житія святих (8 квітня) Народні повір’я на Родіона На день Родіона вже починає пробиватися трава. Треба зірвати трохи і покласти під подушки та матраци. Наші предки вірили, що так можна позбутися хвороб суглобів, що заважають спокійно спати ночами, і від безсоння.
Коли трава висохне, її треба спалити, разом з нею пропадуть і всі недуги.
21 квітня з особливою повагою ставилися до водойм. Вважалося, що вода сьогодні цілюща і допомагає вилікуватися від важких захворювань.
Рано вранці бажано вмитися джерельною водою, не витираючись рушником, краплі повинні обсохнути самі. Після цього треба випити склянку колодязної води і попросити у неї довголіття і здоров'я
Важливою подією 21 квітня слов'яни вважали зустріч Сонця з Місяцем. За народним повір'ями щороку, коли настають холоди, вони розходяться в різні сторони і до самої весни не бачаться.
Люди вірили, що сьогодні під час зустрічі, два небесні світила розповідають один одному, як жили весь час після розставання .
Іноді під час бесіди починався конфлікт, результатом якого могли бути повені, пожежі або землетруси. У цьому народ більшою мірою звинувачував Місяць, його називали гордовитим.
Тому 21 квітня вважався небезпечним днем, адже нікому не дано було знати, чим закінчиться розмова між Сонцем і Місяцем.
Народні прикмети на 21 квітня
Якщо на Родіона грім гримить, то пора орати. Якщо клубок землі не розсипається – орати рано. Якщо вечір на Родіона теплий, а ніч безвітряна, літо чекайте спекотне і без дощів. В ніч на 21 квітня Місяць з червонуватим відтінком віщує довгоочікуване тепло, а разом з ним і грозу.
НАГАДУЄМО, У мережі показали світлину, зроблену близько 100 років тому. Фотографію кольоризували, що дає можливість побачити більше деталей, ніж на чорно-білій світлині https://pershij.com.ua/iak-zakarpattsi-osviachuvaly-pasky-100-rokiv-tomu-foto/ ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У неділю активізувався найбільший вулкан Європи Етна, на відстані 30 км з найближчих міст Сицилії було видно стовпи диму і потік лави. https://pershij.com.ua/pochalosia-vyverzhennia-naibilshoho-v-ievropi-vulkana-etna-video/
БУДЬТЕ В КУРСІ З “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!