Нова банкнота номіналом 20 гривень: як розпізнати фальшивку? (Інфографіка)

11.11.2018 20:48 324 0
Нова банкнота номіналом 20 гривень: як розпізнати фальшивку? (Інфографіка)
З 25 вересня 2018 року в обіг введені нові банкноти номіналом в 20 гривень. Про це зазначається на офіційній сторінці НБУ. Також повідомляється, що банкноти зразка 2003 та 2018 років перебуватимуть в обігу одночасно. Після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот громадянам не потрібно обмінювати банкноти попереднього зразка на нові. Для населення НБУ уклав пам’ятку з основними критеріями, на які потрібно звертати увагу, щоб розпізнати фальшиві купюри. Відтак, беручи до рук новеньку «двадцятку» зауважте на такі елементи захисту: Водяний знак Багатотоновий водяний знак – портретне зображення І. Франка та світлий елемент водяного знака – зображення цифрового позначення номіналу (розміщено вертикально в правійнижній частині багатотонового водяного знака) Захисна стрічка Повністю занурена в товщу паперу захисна стрічка, на якій за допомогоюз більшувального скла можна побачити зображення у прямому та перевернутому вигляді: «20 ГРН», елемент малого Державного Герба України (тризуб) і цифрове позначення номіналу «20» у два рядки Наскрізний елемент Зображення цифрового позначення номіналу «20», усі елементи якого збігаються та доповнюють один одного під час розглядання банкноти протии світла Оптично-змінний елемент Стилізоване зображення квітки, розміщенеправоруч від портрета І. Франка. При зміні кута нахилу банкноти колір зображення квітки змінюється з малиново-фіолетового на оливково-зелений Латентне зображення Зображення цифрового позначення номіналу – «20»: цифри видимі під час розглядання банкноти на рівні очей протии світла під гострим кутом:
  • темні на світлому фоні – при розгляданні банкноти з довгої сторони;
  • світлі на темному фоні – при розгляданні банкноти з короткої сторони
Рельєфні елементи Елементи зображень, шорсткість яких відчувається на дотик; для прикладу наведені збільшені зображення:
  • написи та зображення;
  • елемент для людей з послабленим зором;
  • фрагмент портрета
Мікротексти Написи, що повторюються, і які можна прочитати за допомогою збільшувального скла Нагадаємо, Як виглядав Ужгород в 1922 році: унікальна кінохроніка (відео) Читайте також: Черги на кордонах: який пункт пропуску краще оминути?

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!