"Ніхто працювати не може": стали відомі ймовірні причини масштабного збою у Facebook, Instagram та WhatsApp

04.10.2021 22:53 573 0
"Ніхто працювати не може": стали відомі ймовірні причини масштабного збою у Facebook, Instagram та WhatsApp

Компанія Facebook, якій належить однойменна соціальна мережа, а також "Інстаграм" і додаток WhatsApp, підтвердила, що в роботі всіх трьох сервісів стався збій.

 За даними сайту Downdetector.com, вже понад три години ці мережі та їх застосування для мобільних пристроїв не доступні для десятків тисяч користувачів по всьому світу.

Потенційно проблеми можуть торкнутися десятків мільйонів людей.

Згідно Downdetector.com, глобальний збій стався після семи годин вечора за київським часом.

Facebook розмістив повідомлення про збій в "Твіттері". "Ми знаємо про те, що деякі не можуть отримати доступ до наших аппам і послуг. Ми намагаємося повернути все до нормальної роботи якомога швидше і приносимо вибачення за завдані незручності", - сказано в повідомленні компанії.

Про причини збою не повідомляється, проте деякі експерти припускають, що мова може йти про неполадки в роботі DNS-серверів, які використовує Facebook. DNS-сервери іноді порівнюють з адресною книгою інтернету, вони направляють окремі веб-браузери й аппи до серверів, де міститься потрібна їм інформація.


Репортер New York Times Райан Мак написав в "Твіттері", що з ладу вийшли не тільки сервіси компанії Facebook, але і її внутрішні комунікаційні платформи. "Ніхто працювати не може. Кілька людей, з якими я поспілкувався, кажуть, що це схоже на "сніжний день "(тобто коли ніхто з працівників не може дістатися до офісу через сильний снігопад)", - пише журналіст.


За даними New York Times, яка посилається на неназваних співробітників Facebook, причиною збою навряд чи стала кібератака.

 

 "Це пояснюється тим, що технології, на яких працюють додатки для мобільних пристроїв, відрізняються (від тих, що застосовуються для веб-версій). Тому один злом навряд чи може вплинути на всі платформи одразу", - сказано в публікації.Конкуруючі соціальні мережі почали іронізувати у зв'язку з проблемами "Фейсбуку". "Привіт практично всім!", - написав "Твіттер" у своєму офіційному акаунті. "Привіт! Гарного понеділка", - відповів на це "Інстаграм", супроводивши пост емодзі зі стурбованим обличчям.

Схожий коментар розмістила мережу Reddit.

В цьому році проблеми з DNS-серверами вже приводили до масового відключення декількох інтернет-сайтів. В одному з випадків з'ясувалося, що відключення було викликано тим, що клієнт великого провайдера послуг "хмарного" зберігання даних змінив свої настройки, викликавши програмну помилку, яка торкнулася величезна кількість сайтів.

Подібні неполадки зазвичай вдається усунути досить швидко, проте цього разу проблеми на сервісах, що належать Facebook, тривають вже більше трьох годин."Збої в роботі" Фейсбуку "відбуваються досить регулярно - помітні проблеми виникають приблизно кожні пів року, - сказав РБК представник компанії" Крок хмарні сервіси ". - Нещодавно ми стикалися з недоступністю сервісу через перебої в роботі CDN. Але це був локальний інцидент. зараз же мова йде про глобальну аварії. На підтвердження цієї версії говорить те, що ресурси виявилися недоступні для жителів різних регіонів - від США та Аргентини до Європи й Росії ".

Кожен день тільки "Фейсбук" користуються близько 2 млрд людей по всьому світу.

Читайте також:

Теги: Соцмережі
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...