Нігерія підписала Меморандум про взаєморозуміння із Саудівською Аравією щодо розвитку нафтового сектору

22.11.2023 11:07 519 0
Нігерія підписала Меморандум про взаєморозуміння із Саудівською Аравією щодо розвитку нафтового сектору

Після початку COVID-19 у 2020 році, через зниження загального попиту на нафту, середньодобовий обсяг видобутої нафти Нігерії виявився найнижчим за майже 10 років. Відтоді уряд намагається всіляко підвищити обсяг видобутку, аби відновити стабільність у цій сфері.

Проте кінець 2023 року може дати надію, адже нещодавно представники Нігерії та Саудівської Аравії підписали меморандум про взаєморозуміння, що передбачає вигоди для обох країн у майбутньому. Це сталося після того, як представники банку «Afrexim» звернулися до нафтотрейдерів із проханням профінансувати кредит для нафтової компанії «NNPC», забезпечений нафтою, адже уряд намагається погасити валютні зобов’язання.

Потенційні вигоди Меморандуму про взаєморозуміння

Нігерія наразі має найбільші запаси нафти в Африці, а Саудівська Аравія — другі за обсягом у світі. Меморандум про взаєморозуміння підписали Міністр державних нафтових ресурсів Нігерії, сенатор Хайнекен Локпобірі, та Міністр енергетики Саудівської Аравії, принц Абдулазіз бін Салман. Цей меморандум відповідає поточним прагненням Нігерії покращити виробництво та технології в енергетичному секторі.

Меморандум дає Нігерії змогу користуватися передовими технологіями Саудівської Аравії у сфері розвідки та видобутку нафти, що має оживити енергетичну сферу країни. Сенатор Хайнекен Локпобірі впевнений, що це партнерство дасть Нігерії можливість збільшити обсяги видобутку сирої нафти та покращити свої позиції на світовому енергетичному ринку.

Іншим потенційним зиском цього Меморандуму про взаєморозуміння для Нігерії є збільшення обсягу іноземних інвестицій у нафтову промисловість країни безпосередньо від Саудівської Аравії, або інших світових гравців, на яких Саудівська Аравія має вплив.

На момент написання цієї статті наступного року країна має одержати майже 13 мільярдів доларів США іноземних інвестицій, яких домагалися Олу Верхейєн, спеціальний радник президента з питань енергетики, та представники Нігерійської комісії з регулювання видобутку нафти (NUPRC) під час зустрічі з представниками 15 нафтогазових компаній, що працюють у Нігерії.

Низка провідних компаній вже зобов’язалася збільшити інвестиції в нафтову галузь Нігерії, зокрема «TotalEnergies», «Shell» та «ExxonMobil». Ця пропозиція є останньою спробою президента Боли Тінубу приборкати бюджетну та валютну кризу в країні та стабілізувати економіку.

Поточні показники нафтового сектору Нігерії

Фіскальна криза найбільше позначилася на молоді. Дехто випробовує долю в онлайн-казино чи на платформах ставок на спорт, а молодь Нігерії, аби прогодуватися, переважно вдається до крадіжки нафти в регіоні дельти р. Нігер. Водночас Міністр оборони, Белло Матавалле, застеріг таких «заробітчан», що військові дедалі частіше заарештовують таких людей і припиняють дію відповідних схем.

Міністр оборони також з оптимізмом заявляє, що нафтовий сектор Нігерії й надалі нарощуватиме обсяг видобутку і до кінця року цей показних складе 1,9 мільйона барелів нафти на день. Це важливо, оскільки забезпечить здатність Нігерії виконати нову квоту на видобуток сирої нафти в січні 2024 року, яка становить 2,2 мільйона барелів на день.

Станом на кінець жовтня 2023 року, за даними Комісії з регулювання видобутку нафти Нігерії видобуток сирої нафти в країні становив 1,5 млн барелів на день.

Президент Бола має виконати власну обіцянку

Такі темпи розвитку сфери нафтовидобування мають зберегтися, щоби виконати передвиборчу обіцянку президента Боли Тінубу відродити економіку й забезпечувати її зростання щонайменше на 6% щороку. Нігерійці пильно стежать за нещодавно обраним президентом, адже він почав із «необхідних жертв», на кшталт припинення субсидій на пальне.

Скасування новою адміністрацією субсидій на пальне, які «працювали» майже 50 років, суттєво позначилося на вартості життя пересічного мешканця Нігерії. Ба більше, нещодавно курс місцевої найри впав до історичного мінімуму (на чорному ринку він перетнув позначку 1 000 найр за долар).

Уряд президента Тінубу посилається на те, що утримування цін на пальне на надзвичайно низькому рівні через дочірні компанії вже змусило країну залізти в борги й коштувало бюджету мільярди євро збитків.

Упродовж останніх 5 місяців нігерійці були вимушені переглянути свої витратні звички та перепланувати бюджет через стрімке зростання цін на пальне, харчі та транспорт. Водночас наприкінці року успіхи уряду в нафтовому секторі відродили надії на кращі часи, обіцяні президентом.

Підписаний Меморандум про взаєморозуміння із Саудівською Аравією є свідченням того, що країна рухається в правильному напрямі та, можливо невдовзі економічна криза залишиться в минулому. Це стане чудовою новиною для майже 40% нігерійців, які живуть за межею бідності.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!