Ніч на Андрія Первозванного: прикмети, обряди та звичаї закарпатців
12.12.2020 23:03
2888
0
День Андрія, який відзначається 13 грудня, одне з найважливіших християнських свят не тільки взимку, але і на протязі всього року. За переказами святий Андрій є покровителем кохання та шлюбу
День святого Андрія Первозванного - історія свята Свято Святого Андрія зародилося ще в дохристиянські часи і прийняло сучасні обриси у часи раннього Середньовіччя. Присвячене святому Андрію Первозванному - одному з апостолів Ісуса Христа, який був на тому місці, де згодом виник Київ. День святого Андрія відзначається 13 грудня і є одним зі свят в циклі зимових православних свят, що відзначаються під час Різдвяного посту. Прикмети на День Андрія Первозванного:- якщо 13 грудня йде сніг, вважається, що зима буде досить затяжною і холодною;
- якщо сніг не випав до Дня Андрія, варто сподіватися на теплу зиму;
- хмари низько пливуть по небу – до майбутніх холодів;
- якщо кішка цього дня особливо старанно вмивається – погода буде ясною, але холодною;
- поява на небі яскравого сонця обіцяє багатий урожай на майбутній рік.
- У ніч на 13 грудня поклади під подушку мішечок з написаними на окремих листках паперу чоловічими іменами (11 імен на свій розсуд, можеш вибирати друзів-знайомих, а один папірець залиш порожній). Вранці 13 грудня витягни один з листків. Яке ім'я випаде – так і зватимуть твого майбутнього чоловіка. Якщо тобі дісталася "пустушка", означає ім'я судженого поки залишається таємницею.
- Вважають, що чоловік, який присниться дівчині в ніч на 13-е грудня, стане її чоловіком. Тому постарайся запам'ятати того, кого побачиш уві сні. А щоб наснився суджений, перед сном обов'язково подумай про людину, яка дорога твоєму серцю.
- Візьми жменю конопляного насіння, вийди опівночі на вулицю, і три рази пройдись навколо будинку, розсипаючи насіння і примовляючи "Я, святий Андрію, Конопельки сію! Дай же, Боже, знати, з ким весілля грати". І наречений тобі точно присниться!
- Гадання на квасолі або горошинах. Сконцентруйтеся на задуманому, повторюючи про себе заповітне бажання або хвилююче запитання, при цьому тримайте у руках жменю квасолинок або горошинок. Потім опустіть їх у мисочку та починайте вибирати по зернятку, примовляючи на кожне зернятко «збудеться», «не збудеться» (як варіант: «так», «ні», «можливо»).
- Гадання на бажання. У ніч на Святого Андрія візьміть нову коробку сірників, тримайте її в руках і зосередьтеся на своєму бажанні або запитанні, відповідь на яке Ви б хотіли отримати в долі. Потім витягуйте по черзі сірники. На кожен сірник примовляйте «збудеться», «не збудеться» або «так», «ні». Останній сірник – і буде відповіддю.
- Гадання на книгах . Ворoжіння на книгах – один з найвеселіших способів ворoжіння. Відповіді зазвичай настільки абстрактні, що їх можна після цього обговорювати годинами.
- Гадання з чобітком . Від стіни до порогу дівчина переставляла свій чобіт і примовляла «Молодець, yдівець, буду дівувати». Який варіант застане на порозі, те й чекає дівчину найближчого року.
- Гадання на варениках. Дівчата ліпили вареники або пиріжки. Воду для тіста дівчата носили ротом, а хлопці їх в цей час смішили. Кожна дівчина ліпила свій особливий вареник, після чого їх виставляли в ряд і кликали найближчого домашнього улюбленця. Чий вареник чи пиріжок домашній улюбленець з’їсть, та дівчина перша вийде заміж.
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0