Незаконна вирубка в Національно-природньому парку Синевир (ВІДЕО)

10.03.2020 11:46 847 0
Незаконна вирубка в Національно-природньому парку Синевир (ВІДЕО)

На фоні цього, Верховна рада прийняла, а Президент підписав, Закон України від 30.10.2019 року №249-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону».

По суті цим Законом внесли певні зміни до вже існуючого Закону України від 10.02.2000 року № 1436-III «Про заборону на проведення суцільних рубок у гірських ялицево-букових лісах Карпатського регіону».

В статті 10 цього Закону поставили амбіціозну мету до 2030 року розширити мережу природно-заповідних територій та об'єктів до 20 відсотків території Карпат.

Головна мета цих заходів – забезпечити збереження унікальної природи Карпат і особливо їх лісів, які в останні роки нещадно вирубуються у промислових масштабах.

Однак чи дійсно вдасться зберегти Карпатські ліси, якщо передати їх у відання національних природних парків і заповідників?!, пише Екологія озера “Синевір”

Нижче подаємо текст мовою оригіналу:

НІ, не вдасться!

І ось Вам конкретний приклад – Національний природний парк «Синевир».

На головній сторінці сайту НПП «Синевир» пафосно вказано, що їх основним завданням є «збереження цінних природних комплексів і об'єктів», тобто серед іншого збереження лісів та бережливе використання природних ресурсів.

«Турбота про природу – повсякденна справа співробітників Національного природного парку «Синевир».

Однак насправді всі місцеві мешканці знають як ці «поборники» природи Карпат на чолі з директором НПП "Синевир" Дербаком М.Ю. щодня незаконно суцільно вирубують сотні кубометрів найцінніших і комерційно найпривабливіших порід деревини на території національного парку, залишаючи за собою безкраї простори пнів і хмизу.

Така «діяльність» приносить особисто Дербаку М.Ю. колосальні прибутки, а нашій природі - непоправні втрати.

"Щоб не бути голослівним публікую фото та відео матеріали надані мені місцевими мешканцями, які були відзняті 04 лютого 2020 року в урочищі «Ростока» неподалік села Синевирська Поляна Міжгірського району, що розташовується в межах Національного природного парку «Синевир».

На цих матеріалах чітко видно як серед лісу браконьєри очолювані Дербаком М.Ю. вирубують найкращі і найцінніші дерева, від яких залишаються лише некоровані пні та гілки. В результаті такі незаконні рубки можуть залишатися непоміченими з повітря, а в залишених пнях заводиться червак, від якого в подальшому хворіє весь ліс.

Якщо когось цікавить конкретне місце розташування цієї рубки – ось Вам координати на GoogleMaps: 48.612336,23.739981", - пише автор фото та відео.

До речі, для вивозу деревини з лісу використовуються техніку належну безпосередньо НПП "Синевир", що видно ось на цьому відео:

Ось так в дійсності "турбуються" про природу нашого краю працівники НПП "Синевир", нещадно вирубуючи реліктові дерева під корінь.

АУУУ, де ви правоохоронні та контролюючі органи?!?!?!?

Я чудово розумію, що писати їм скарги немає жодного сенсу, адже Дербак М.Ю. має фінансові можливості "закрити очі" будь-яким перевіряючим.

Саме тому прошу ВСІХ небайдужих поширити ці матеріали всіма доступними способами, щоб на проблему зі знищенням лісів не просто в Карпатах, а на території Національного заповідного фонду, нарешті звернули увагу і такі як Дербак М.Ю. та його поплічники отримали по заслугам.

Джерело: Екологія озера "Синевір"

Нагадуємо, Без опадів, до +14°: погода на Закарпатті 10 березня Читайте також: Гороскоп на 10 березня 2020 року для всіх знаків Зодіаку
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!