Незабаром білі сукні атакують Ужгород: дев’ятий Закарпатський парад наречених от-от стартує

22.06.2018 22:26 274 0
Незабаром білі сукні атакують Ужгород: дев’ятий Закарпатський парад наречених от-от стартує
Цей захід став справжньою родзинкою міста, цікавою і туристам, котрі з’їжджаються сюди подивитися на колоритне дійство. Урочиста хода, автозаїзд, фотосесії в найрізноманітніших локаціях Ужгорода, оригінальні виступи, сюрпризи – і це ще не всі особливості свята. Про історію Закарпатського параду наречених ми поспілкувалися з од-ним із організаторів проекту Сергієм ДенисенкомДалі – пряма мова.

Перший Закарпатський парад наречених

Ужгород знову заполонять наречені. Історія, рекорди й ідеї Закарпатського параду наречених
Перший парад відбувся десять років тому, у 2008-му. Ми з друзями зібралися і подумали, що непогано було б організувати такий захід. Уже проводили різноманітні дійства, потім хлопці вдалися до весільного бізнесу, почали працювати у сфері організації свят. Тож одного разу ми вирішили: треба влаштувати такий цікавий захід. Зробили ми це буквально за три тижні – від ідеї до реалізації. Тоді взяли участь 33 наречені. Зібралися, пройшлися з музикою вулицями Ужгорода, пофотографувалися, виступили на сцені. Фінальну частину зазвичай ми проводили в центрі на площі, найчастіше на Театральній (у замку було тільки торік). Щодо образу дівчат-наречених, то в першому параді вони були абсолютно традиційні, тільки одна дівчина прийшла у смугастій сукні – «наречена-бджілка», ще одна відтворила образ героїні відомого мультфільму «Мертва наречена». У 2009 році захід був масовішим, уже долучилися і спонсори. А в третьому Параді наречених взяли участь 179 наречених - і це поки що рекорд. Під час Парадів були встановлені й інші рекорди: найдовша фата, найдовший весільний рушник, найбільший торт, найбільша тарілка тощо. Було відкрито перший і єдиний «лежачий» пам’ятник в Україні – весільному рушникові біля Ужгородського відділу РАЦС.

Традиційні наречені і наречені-«відьми»: реакція на нестандарт

Реакція дуже полярна – від абсолютного захоплення до якогось презирства: кажуть, що серед образів наречених є і відьми, і повії. Насправді люди іноді не готові сприймати таке видовище. Зрозуміло, що сам образ нареченої, традиції весілля пов’язані з давніми забобонами, прикметами. Зокрема, багато людей звинувачує нас, нагадуючи, що весільну сукню просто так не можна одягати, а фату приміряти – до нещастя. Якщо хтось у це справді вірить, – ми ж нікого ні до чого не примушуємо. Якщо вам не подобається цей процес, якщо його не сприймаєте, – не ходіть, не дивіться, не беріть участі. Але ми завжди маємо певну кількість прихильників, що від цього всього вільні, позбавлені тих стереотипів. Цей проект дуже багатогранний, має багато складових, цікавий із різних боків. От ми почали про те, що наречені не завжди у традиційних білих сукнях. Це насправді одна з функцій цього заходу: полігон для експериментів, місце, де люди можуть випробувати якісь ідеї – такі, на які традиційно наречена не наважиться (наприклад, якісь фасони), бо цей день буває один раз у житті і мало хто готовий експериментувати на власному весіллі. Тож ми даємо можливість це зробити. До нас надходили пропозиції стосовно дрес-коду, але я категорично проти. Це перш за все проект творчий, а творчість не можна обмежувати – інакше творцям-митцям буде просто нецікаво. І я не думаю, що якби ми робили десять років поспіль ходу наречених у білому, то це ще було б комусь цікаво: ідуть собі, то й ідуть. А тут – завжди є за що зачепитися окові, на що звернути увагу. Іноді це справді якісь епатажні образи, буває, хтось дуже сміливий і трохи випереджає час та рівень свідомості ужгородців. Але це все має право на існування. Ми завжди вітаємо будь-які найсміливіші експерименти. При цьому б хотіли бачити й дівчат у традиційних сукнях, бо це дійсно гарно. Адже наречена – це коли дівчина чи жінка досконало пропрацювала свій образ до дрібниць: і сукня, і макіяж, і бодіарт, і аксесуари, і букети; це й інший погляд, інший блиск в очах – за цим справді цікаво спостерігати. А коли вони збираються ще й у великій кількісті, то це абсолютно прекрасне дійство!
Ужгород знову заполонять наречені. Історія, рекорди й ідеї Закарпатського параду наречених

Наречені за концепціями і чоловіки на Параді

Ми напрацювали з часом таку схему, яка мені дуже подобається, – практикуємо її вже десь п’ять-шість парадів. Зокрема, ділимо наречених на групи – вірніше, вони діляться самі за своїм баченням, і кожна група має абсолютно автономну програму на день. Зазвичай кожною групою керує натхненник, який ділиться своїм баченням цього процесу і пропонує ідеї для експериментів, – тому групи мають якусь об’єднавчу концепцію, самі собі придумують програму, фотосесію, план на день. Тільки ввечері групи збираються разом і триває спільний парад. Участь чоловіків у цьому заході – то знову ж таки абсолютно на розсуд і фантазію керівників груп, ми не забороняємо. Якщо їм треба за концепцією додати туди хлопців – будь ласка. Коні, мотоцикли, будь-що – ми завжди тільки вітаємо. Нас часто питають, чому не робимо парад наречених-чоловіків. Тепер модно говорити про ґендерну рівність, але все-таки відмінність є між чоловіками та жінками, і це не можна заперечити. Чоловіки набагато менше уваги приділяють зовнішньому боку цього дійс-тва. Є навіть такий анекдот – про те, як маленька дівчинка питає бабусю, чому наречена завжди вся в білому, і бабуся пояснює, що в неї це найсвітліший, найщасливіший день у житті; тоді дитина каже: «Тепер ясно, чому наречений у чорному». Це все гумор, але для хлопців, чоловіків зовнішній бік – другорядний. Можливо, вони так само емоційно переживають день весілля, так само можуть ставитися до самого процесу, але всі ці зовнішні фактори скромніші. Чоловічі костюми оцінювати? Це було б не дуже цікаво, думаю, навіть самим учасникам. Ну, принаймні ніхто з чоловіків до нас не приходив з ініціативою взяти участь у Параді. А дівчата – навпаки. Ці моменти краси дуже важливі для них. У двох парадах у нас були в центрі уваги чоловіки – наші зіркові гості. У другому – Георгій Делієв – відомий співак, шоу-мен із «Маски-шоу». Торік ми вирішили трохи змінити концепцію і запросили Іраклі Макацарію, відомого холостяка. Це був дуже вдалий вибір – Іраклі виявився зовсім простим у спілкуванні; навіть уже втомлений не йшов, доки з усіма не сфотографувався. Багато глядачів позитивно відгукнулися про цей захід.
Ужгород знову заполонять наречені. Історія, рекорди й ідеї Закарпатського параду наречених
Треба розуміти, що Парад наречених ми організовуємо своїми силами, шукаємо партнерів і спонсорів. Якби в нас був великий бюджет, ми б могли робити це шоу із зірками, але такої можливості часто немає. Торік справді був вдалий проект. Та з другого боку, думаю, тоді серед глядачів певному відсотку не був цікавий сам захід – вони йшли сфотографуватися з Іраклі. Ми би не хотіли, щоб хтось тягнув на себе ковдру. А коли цього року почали обговорювати концепції, зрозуміли, що нікого кращого за Іраклі для цього проекту не знайти, тож почали мислити про щось інше.

Чим цьогоріч дивуватиме Закарпатський парад наречених

Ми не хочемо робити щороку те саме, бо стане нецікаво і нам, і дівчатам-учасницям, і глядачам. Треба щось нове, а вигадувати десять років це в наших умовах непросто. Торік ми пішли на кардинальні зміни: перенесли фінальну частину на територію замку. Цього року ми вирішили повернутися в центр, аби захід був доступнішим, безкоштовним. Орієнтовно фінал Параду відбудеться на площі перед будівлею Закарпатського облмуздрамтеатру. Теж уперше. Чим будемо дивувати? Уже є певні напрацювання. Допомогли нам наші друзі-спортсмени. Наразі анонсовано забіг – за мотивами «Наречена-втікачка» (є такий культовий фільм та образ у кіно – дівчина, яка втікає просто з вінчання). Ось ми запрошуємо дівчат, які хочуть поєднати весільну сукню і кросівки. Буде навіть невеликий забіг на 500 метрів. Також матимемо і танцювальну групу. Усе гармонійно: наречена – молода, а молодість – це рух. Ми створюємо оболонку – умови організовуємо. Наповнення – це ідеї самих дівчат, керівників груп, івент-агенцій, які долучаться і сприятимуть тому, щоб дійство було видовищним. Зокрема, глядачі побачать запальну зумбу від однієї з команд, ще одна поділиться спортивним «зарядом», а учасниці з групи «Поп-арт» продемонструють креативні деталі в образах. І це далеко не все! Не обійдеться без рекордів і цього року. Що саме – наразі таємниця. Хотів би акцентувати, що Парад наречених – не професійний конкурс. І якщо ми даємо приз за найкращу зачіску чи макіяж, то це оцінка простих людей: хореографів, керівників, спонсорів, гостей – людей, смаку яких ми довіряємо, але ж не вимагаємо, щоб вони були спеціалістами перукарської, до прикладу, справи. Аби більше дівчат пораділи перемозі і щось отримали на згадку, у нас є аж десять номінацій: найкращі та найоригінальніші букет, макіяж, зачіска, сукня; найкращий бодіарт; найгармонійніший образ. Тож 28-го червня відбудеться це свято, яке завжди приурочуємо до Дня Конституції та Дня молоді. Основна наша платформа – сторінка у «Фейсбуку». Там – уся точна інформація, зокрема стосовно програми. Попередньо повідомляємо, що дівчат чекає забіг, фотосесія, збір у «Совиному Гнізді», де проводитиме оцінювання журі; далі – хода містом і яскрава фінальна частина. Не обійдеться і без благодійного моменту – весільного танцю молодої, а ще – фаєр-шоу, кидання букетів та вечірки в одному з нічних клубів міста.
Юлія МЕДЮХ, "Ужгород"
- Нагадаємо, Як у Мукачеві святкували річницю весілля Ілони Зріні та Імре Текелі 75 років тому (ВІДЕО)

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!