Небезпечні незнайомці на вулицях Закарпаття: як захистити свою дитину?
02.07.2019 19:23
1004
0

Маленька людина потребує додаткового захисту, турботи, опіки від дорослих. Саме тому діти все частіше стають жертвами злочинів, пов’язаних з насиллям, викраденням.
Якийсь певний час вони проводять самі, чи то йдучи додому, чи повертаючись з гуртка, або й просто під час ігор на вулиці.
Надмірна опіка шкодить розвитку дитини. позбавляє її як впевненості в собі, так і необхідного особистого простору, який сприяє соціалізації. То ж як бути, щоб не замкнути своє чадо у чотирьох стінах та не турбуватися про те, як поведеться ваша дитина при зустрічі з незнайомцем.
Кіднепінг – серед злочинів, про які батьки повинні розповідати своїм дітям, прививаючи їм модель поведінки на вулиці в різних нестандартних ситуаціях. Перш за все, самим батькам потрібно викинути неправильну думку, як от: «У нас викрадення дітей неможливе», «З моєю дитиною такого не буде» або «моя дитина ніколи не піде з незнайомцем»
Не думайте, що дитина буде знати, що робити. У своїй книзі «Захист дару: утримання дітей та підлітків» (і батьків-розумних) відомий консультант з безпеки Гавін де Беккер згадує шоу «Опра Уінфрі», на якому провели експеримент (з дозволу батьків). Актори змогли успішно виманити кожну дитину, яка брала участь у тесті, з дитячого майданчика в середньому за 35 секунд. Перед експериментом батьки попередили дітей, щоб вони не розмовляли з незнайомцем і не виходили з парку з ким-небудь. Але всі вони помилялися, коли думали, що їхдіти не підуть.
https://www.youtube.com/watch?v=gGIDHrYKJ2s
Днями і пильні мукачівці звернули увагу на двох молодиків. які намагалися приманити дітей фразою «Діти йдіть сюди, дамо вам 100 баксів». Одна з дівчаток відреагувала на ситуацію правильно й покликала батьків, які в свою чергу, викликали поліцію.
Отже, як впевнитися в тому, що ваша дитина володіє правильною поведінковою моделлю у небезпечних ситуаціях?
Розповідайте дитині, як уникнути можливих небезпек і що робити, якщо вона опиниться в загрозливій ситуації.
Ось кілька важливих порад, які кожен з батьків повинен знати:
Не зосереджуйтеся на "незнайомій небезпеці". Для дітей, особливо для дітей молодшоговіку, поняття про те, хто саме є «незнайомцем» може бути незрозумілим. Вони можуть уявити когось страшного чи брудного. Фактично, експерти з безпеки дітей показали в експериментах, що діти часто слідуватимуть за кимось, якщо ця людина є доброзичливою і достатньо переконливою (просити дитину допомогти їм знайти втрачене цуценя, наприклад). Більше того, небезпечними частіше виявляються знайомі люди.
Замість того, щоб говорити дитині ніколи не розмовляти з незнайомими людьми, що може насправді утримати її відпошуку допомоги, якщо вона загубиться, навчіть її знаходити жінку - бажано з дитиною - і попросити її зателефонувати батькам чи в поліцію. Також можна звернутися до працівника закладу, людини в уніформі, продавця.
Навчіть дитину захищати свій особистий простір і поясніть, що ніхто ніколи не повинен наближатись до неї без присутності вихователя або одного з батьків. Визначте довірених дорослих. Складіть короткий перелік "безпечних" дорослих - наприклад няня, дідусь або сусідка – які мають право забрати її зі школи або піклуватися про неї, коли визапізнюєтеся.
Поясніть дитині, що не можна сідати в машину абої хати кудись без батьків або вихователів.
Вам здається, що це і так зрозуміло? Чи ви вже про це казали?
Скажіть ще раз і повторюйте постійно! Підкресліть дитині, що якщо хтось намагається переконати або змусити її піти з ним, то вона повинна кричати так голосно, як тільки може, "Допоможіть! Це не мій тато! або "Допоможіть! Це не моя мама!"
Скажіть їй, що вона повинна бігти так сильно, як може.
Батьки не можуть бути біля дітей цілодобово

ВАША ДИТИНА ПОВИННА ЗНАТИ…
На вулиці:- якщо загубилася (загубився) – звернутися за допомогою до поліцейських чи жінок похилого віку;
- уникати вулиць та ігрових майданчиків, де ніхто не гуляє;
- гуляти і грати в компанії друзів;
- повідомляти родичам про своє місцезнаходження;
- якщо дитину переслідують – не соромитися підійти до перехожих, які вселяютьдовіру, і попросити про допомогу, обираючи при цьому жінок, бажано з дитиною, бабусь, дідусів, полісменів, людей у формі.
- в громадському транспорті сідати ближче до водія і в разі небезпеки просити його про допомогу.
- не дозволяти незнайомцям чи майстрам з ремонту заходити в дім;
- повернувшись з вулиці, подивитись навколо, чи немає незнайомців поруч: якщо є – подзвонити сусідам (знайомим) і попросити провести до квартири або почекати біля будинку, поки незнайомець піде;
- не заходити в під’їзд і ліфт з незнайомцем;
- якщо незнайомець зайшов в ліфт слідом, постаратись вийти з ліфта.
ВАЖЛИВО ДЛЯ ДИТИНИ:
- знати своєім’я, прізвище, адресу та номер телефону батьків;
- не повідомляти незнайомцям, коли батьки ідуть на роботу та повертаються з роботи, планують відпустку, скільки і де тримають грошей;
- не дозволяти доторкатися до себе незнайомим людям;
- обов’язково розповісти батькам про незнайомців, які ведуть себе підозріло, запам’ятати, як виглядаютьдеталі одягу цих незнайомців;
- пам’ятати тільки ті настанови і правила, які дають батьки, не зважати на зауваження або накази незнайомців;
- не розмовляти і нікуди не ходити з незнайомцями;
- якщо незнайомець намагається силою тягнути дитину: тікати, опиратися, дряпатись, кусатися, брикатися, кричати: «Хтови? Я вас не знаю!”;
- запитати дозвіл батьків, перш ніж прийняти подарунок чи піти в гості, навіть якщо це пропонують знайомі люди.
Якщо незнайомець – знайомий?

Безпечні дорослі, це…

Не прищеплюйте страх.
Тільки включення вечірніх новин достатньо, щобд іти - і дорослі - відчували себе так, ніби небезпека ховається в кожному кутку. Страх перед кожною ситуацією змусить дитину так боятися всього і зробить вразливою для маніпулювання і загроз.Гра допоможе розпізнати небезпеку
Спробуйте погратися з дітьми у ситуативні ігри та змоделювати ситуацію, яка може трапитися на вулиці. Не зайвим буде пошукати та продемонструвати дитині повчальні відео соціального характеру. Пам’ятайте, дитина засвоює інформацію краще, якщо вона подана у формі гри, відео чи візуальних елементів. Нагадаємо, Ні криків про допомогу, ні різких рухів: як розпізнати, що ваша дитина тоне? (ВІДЕО) Читайте також:На Іршавщині чоловік отримав опіки ІІ ступеня під час спалювання сміття Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0