Не тільки програмування: які професії затребувані у IT-сфері та як здобути необхідні для них навички

11.02.2022 19:48 839 0
Не тільки програмування: які професії затребувані у IT-сфері та як здобути необхідні для них навички

Ринок IT – однин з тих, які найбільш стрімко розвиваються. Дехто йде у цю галузь за покликом серця, інші – тому, що це модно, круто і можна непогано заробити. Спеціалісти різних профілів починають кар’єру в ІТ-сфері, навіть якщо мало знайомі з технологіями.

Потрібно пам’ятати, що ринок переповнений новачками, які теж прагнуть знайти своє місце, а роботодавці шукають спеціалістів з досвідом роботи. Хоча існують курси https://itea.ua/, де пропонують стажування в ІТ-компаніях та допомогу у працевлаштуванні.

Разом з тим, IT-сфері потрібні не тільки кодери, але й спеціалісти, які займаються продажами чи підбором персоналу, дизайнери, тестувальники – одне слово, суміжних галузей, з які можна піти в ІТ, набагато більше, ніж може здатися на перший погляд.

Розробник

Найбільш привабливим напрямком у IT-сфері для претендентів залишається розробка. Тут цікаві пропозиції, проте висока конкуренція, і щоб знайти свою першу роботу, розробнику-початківцю доведеться постаратися. А насамперед – навчитися швидко «прокачувати» навички самостійно. У кожній ділянці розробки затребувані свої технології: у системній розробці використовуються Java, С, С++ та ASM; у веброзробці – JavaScript та фреймворки React, Vue, Angular, для frontend-розробки і Python, Go, PHP для backend-розробки. У мобільній розробці популярні Java, C#, Swift. 

У якості першої мови програмування відмінно підійдуть Python, JavaScript і PHP – вони поширені і при цьому відносно прості у вивченні. Створювати портфоліо варто почати якомога раніше – вже реалізовані проекти вимагають навіть від новачків.

Тестувальник ПЗ

На заводах є спеціалісти, які перевіряють якість готового продукту. Є вони і в ІТ. Головне завдання тестувальників – знаходити помилки у роботі ПЗ і повідомляти про них тих, хто їх виправить (зазвичай розробників). Тестувальник імітує ситуації, у які можуть потрапити кінцеві споживачі та виступає у ролі експерта з виявлення проблем у роботі програми, сайту, гри чи іншого програмного продукту. Тестувальник пересвідчується в тому, що ПЗ є надійним і з користувацького, і з технічного боку. 

Щоб почати працювати у сфері тестування, не обов’язково мати технічну освіту або попередній досвід. Досить освоїти основи тестування програмного забезпечення та мати велике бажання реалізувати себе у цьому напрямі ІТ. Знадобиться знання мов програмування, якими ведеться розробка продукту.

Дизайнер 

Графічний дизайнер відповідає за загальний емоційний настрій сайту чи продукту. Це той бік, де потрібна краса: іконки, тіні, лінії, текстури, логотипи, кольори. UX-дизайн і дизайн інтерфейсу фокусується на полегшенні взаємодії користувача з продуктом. Заради того, щоб ця взаємодія відбувалася, дизайнери і працюють: для них важливо, як людина запам’ятовує інформацію, що привертає її увагу і впливає на емоції, навіть якого розміру повинна бути кнопка, щоб у неї зручно було тицьнути пальцем. Дизайнери в ІТ працюють з графічними об’єктами у програмах. Їх знання і потрібне в першу чергу, разом з відчуттям кольору і композиції та художнім смаком. Згодяться і основи HTML-верстки, JavaScript і CSS. Навчитись основам графічного чи вебдизайну можна на тематичних курсах.

Системний адміністратор

Відповідає за безперебійну роботу корпоративної мережі, робочих програм та офісної техніки. Системний адміністратор повинен вміти адмініструвати операційні системи, розуміти основи побудови комп’ютерних мереж і швидко розбиратися в роботі професійного програмного забезпечення. Професія системного адміністратора часто стає точкою входу IT.

Рекрутер

Складає описи вакансій, шукає підходящих кандидатів на різних платформах (тематичні сайти, соцмережі тощо), проводить початкові співбесіди, супроводжує процес найму новачків, веде базу кандидатів. Передусім важлива комунікабельність і стресостійкість, прийти в IT можна з аналогічної посади в іншій сфері. Однак треба вивчити галузеву термінологію і мати уявлення про процес розробки, технології та мови програмування.

Маркетолог

Ще одна професія, з якою можна потрапити в IT-сферу з досвідом аналогічної роботи у іншій галузі і не обов’язково з технічною освітою. Компетентний маркетолог повинен розуміти принципи роботи бізнесу, вміти ставити цілі, які зрештою позначаться на зростанні прибутку, вибудовувати маркетингові стратегії та забезпечувати їхню підтримку в тісній взаємодії з іншими структурними підрозділами. Такий фахівець цінується у будь-якій сфері, у тому числі IT.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!