Названо громади Закарпатської області, у яких очікують найбільший відсоток госпіталізації ковідних хворих

12.10.2021 18:21 5166 0
Названо громади Закарпатської області, у яких очікують найбільший відсоток госпіталізації ковідних хворих

У 19 з 64 громад області не досягнуто навіть 10% рівня охоплення населення вакцинацією від COVID-19. У них очікують найвищий відсоток госпіталізацій і найбільш ускладнену ситуацію.

Це Бедевлянська (3% вакцинованих), Буштинська (5%), Дубівська (майже 5%), Нересницька (5%), Солотвинська (трохи більше 3%), Тересвянська (6%), Ублянська (4%) громади. Менше 10% щеплених і в Богданській, Чинадіївській, Неліпинській, Нижньоворітській, Зарічанській, Керецківській, Вишківській, Горінчевській і Драгівській ТГ. Найбільшим аутсайдером виступає Усть-Чорнянська громада, де не щеплено навіть 1% населення. 

Такі дані озвучила регіональна координаторка вакцинальної кампанії на Закарпатті Вікторія Тимчик під час брифінгу у ОДА 12 жовтня. 

Враховуючи такий низький відсоток вакцинації, передбачають, що епідемічним процесом на цих територіях буде важко керувати. Єдине, що можна зробити у таких громадах на рівні області – переконувати у необхідності вакцинації. Держава може вживати заходів примусу, запроваджуючи обов’язкові щеплення та обмеження для невакцинованих.

Серед громад з найбільшою прихильністю населення до вакцинації – Баранинська з 44% щеплених, Сюртівська – 46%, Чопська – 39%, Малоберезнянська – 31%, Ужгородська – 44%, Верхньокоропецька – 30%, Мукачівська – 31%, Косоньська – 32%.

З початку вакцинальної кампанії в області виконано 314 тисяч щеплень. Одну дозу вакцини отримали 15% закарпатців (враховуючи щеплених на території Угорщини), 10% мають дві дози. У регіоні наявно 147,5 тисяч доз вакцин від COVID-19 – AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer і Coronavac. 7 жовтня розпочали щеплення осіб віком 60+ у відділеннях «Укрпошти», і за 3 дні там вакцинувалось 127 осіб. 

Тимчик розвіяла деякі перестороги стосовно щеплення у період масової захворюваності:

  • Перед вакцинацією не потрібно робити ПЛР-тест, якщо у вас немає ніяких симптомів. Якщо людина зробила щеплення, перебуваючи в інкубаційному періоді, вакцинація не впливає ні на тяжкість захворювання, ні на виникнення ускладнень. Питання, чи може щеплення в такому разі бути екстреною профілактикою, вчені ще досліджують.
  • Наявність супутніх патологій і вік 60+ є прямим показом до вакцинації, тому що такі люди найважче переносять хворобу і мають віддалені наслідки. 
  • Онкохворі можуть робити щеплення, якщо минуло 3 місяці після хіміотерапії.

Не перевіряйте медиків на міцність

«Медична система довела нам те, що лікарі, навіть працюючи по 48 годин, не залишали пацієнта без допомоги. Але ми не хочемо виснажувати і перевіряти на міцність нашу галузь», – каже директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний.

За останній тиждень на понад 25% більше стало викликів «швидкої допомоги», на 78% побільшало викликів до ковідних пацієнтів. Вже 10 закладів охорони здоров’я приймають хворих на COVID-19. В кожному закладі є або киснева станція, або кисневі балони. Відучора до ковідних лікарень додалася Ужгородська районна лікарня, тому що обласна інфекційна лікарня і Центр легеневих хвороб заповнені до 80%. В області розгорнуто 1050 ковідних ліжок, 44% з них завантажені. 

«Минулого разу ми дійшли до таких показників за 10-12 тижнів, тепер – за 5 тижнів. Це вказує на високу контагіозність. Також на 30% збільшилася тривалість лікування пацієнтів», – зазначив Пшеничний. 

Лише 8 пацієнтів з 474 госпіталізованих вакциновані, але вони мають не настільки важку ковідну патологію, як супутні захворювання, які загострили їхній загальний стан. Жоден з них не перебуває на апараті ШВЛ.

А що з освітянами?

Тільки 28 шкіл на Закарпатті не працює у звичному режимі, тому що там вакциновано менше 80% персоналу. З таких закладів 13 – на Рахівщині. Один заклад закритий через перевищення кількості хворих дітей і вчителів – Часлівецька початкова школа Сюртівської сільської ради. Там навчаються тільки 5 дітей. За чинними правилами, якщо 50% працівників або учнів були контактними, заклад переходить на дистанційне навчання. Проте діти дійсно стали частіше хворіти: якщо навесні серед захворілих їх було 2-3%, то тепер – 7-10%.

Будемо у «червоній» зоні?

Вчора на засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС попередили про перехід Закарпаття у «червону» зону за 1-2 тижні. Сьогодні у ОДА уточнили – перший показник, за яким область може потрапити в «червону» зону, є динаміка госпіталізацій, а також кількість госпіталізованих на 100 тисяч і відсоток інфікування. Якщо будь-який із цих показників буде перевищений, це дасть підставу державній комісії ввести такий стан в регіоні.

«Чи опинимося ми через 2 тижні в «червоній» зоні, чи ні, залежить в першу чергу від нас з вами, від кожного з нас – як ми будемо ставитися до себе, один до одного і як ми будемо дотримуватись відповідних обмежень», – резюмував голова ОДА Анатолій Полосков.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!