Найкращі закарпатські виші: четвірка лідерів – 2021
Вступна кампанія добігла кінця, і всього за кілька тижнів колишні абітурієнти стануть студентами. Портал Освіта.ua раніше опублікував консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України, у якому опинилося всього 4 закарпатські виші. Втім, один з них – майже у топ-20. Де виграли, а де програли закарпатці, які обрали навчання у рідному краї – судіть самі.
Ужгородський національний університет
Місце у регіоні – 1
Місце у загальному рейтингу – 21
Найбільший університет Закарпаття, у якому на 20 факультетах навчається понад 13 тисяч студентів, в тому числі з-за кордону. Він перетворює Ужгород на студентське місто з характерним молодіжно-мультикультурним обличчям. УжНУ довго і з великим відривом лідирує у топі закарпатських вишів. Порівняно з минулим роком у національному рейтингу університет погіршив позиції на одну позначку і не потрапив у першу двадцятку, втім, тепер його показник тримається краще, ніж у попередні роки, коли він був ближче до 30-х сходинок. УжНУ – найстаріший університет Закарпаття, заснований у 1945 році, й минулоріч йому виповнилося 75. В університеті активно налагоджують міжнародну наукову співпрацю. Його випускниками є чимало провідних сучасних закарпатських культурних та суспільних діячів, політиків, медиків і вчених.
Мукачівський державний університет
Місце у регіоні – 2
Місце у загальному рейтингу – 210
Університет у Мукачеві з’явився в 2008 році, коли об’єдналися Мукачівський технологічний інститут та Мукачівський гуманітарно-педагогічний інститут. При цьому гуманітарний виш був спадкоємцем народошкільної семінарії, яка відкрилася ще у 1914 році, а технологічний – родом з 1990-х. На сьогодні в структурі університету чотири факультети – гуманітарний, педагогічний, економіки, управління та інженерії, а також туризму та готельно-ресторанного бізнесу. Окрім того, до нього належать два коледжі – Виноградівський фаховий коледж та гуманітарно-педагогічний коледж в Мукачеві. У МДУ навчається близько 4,5-5 тисяч осіб.
Закарпатська академія мистецтв
Місце у регіоні – 3
Місце у загальному рейтингу – 217
Навчальний заклад був відомий під багатьма назвами, з них первинна – «Ужгородське державне художньо-промислове училище», під якою він і був заснований у 1946 році. Першим його очолив видатний закарпатський художник Адальберт Ерделі, який перед цим разом з колегою Йосипом Бокшаєм викладав у Публічній школі малювання, котру, таким чином, теж можна вважати попередницею сучасної академії. Починаючи від Ерделі, мистецький виш оберігає традиції закарпатської школи живопису, але і йде в ногу з часом, готуючи фахівців з вебдизайну. Факультетів два: дизайну та декоративно-прикладного мистецтва і образотворчого мистецтва. Освіту на них здобувають понад 500 студентів.
Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ
Місце у регіоні – 4
Місце у загальному рейтингу – 228-230
Приватний навчальний заклад, унікальний тим для України, що в ньому здобувають вищу освіту угорською мовою. Логічно, що інститут розташований у Берегові – місті, де найбільше на Закарпатті етнічних угорців, бо саме на них він і розрахований. Навчальний заклад відкрили у 1996 році завдяки спонсорській допомозі угорської сторони, і дотепер велику частину коштів ЗУІ отримує з Угорщини та через грантові проєкти. У структурі інституту 7 кафедр: педагогіки та психології, математики та інформатики, історії та суспільних дисциплін, філології, географії та туризму, біології і хімії, обліку і аудиту. У 2017/18 навчальних роках в угорському інституті навчались понад 1200 студентів.
Коментарі - 0