Навчатися музиці у будь-якому віці: місія можлива
29.03.2021 13:56
296
0
Наші сучасники готові віддавати дітей на розвиваючі заняття ще з дитсадка. У три роки можна сподіватися зробити з малюка нового Моцарта – однак дуже ймовірно, що його доведеться вести на навчання під примусом і зі сльозами. Буває і навпаки – хтось може усвідомити інтерес до занять музикою вже у зрілому віці.
У такому разі з’являються труднощі іншого роду: дехто не вірить, що може ще чомусь навчитися, хтось надто зайнятий, аби викроїти час на хобі, комусь не вистачає сміливості спробувати. Дати старт новому захопленню ніколи не пізно. Процес навчання не зупиняється протягом усього життя, і освоєння нових навичок лише дозволить відкрити нові грані особистості та відчути радість від творчого зростання. Є кілька причин, чому заняття музикою у зрілому віці може бути навіть легше:- Сформований смак і розуміння музики. Дорослі починають вивчати твори, які вони вже добре знають і не раз чули. Вони здатні одразу зрозуміти і почати виявляти базові музичні структури і закономірності у різних творах.
- Дисциплінованість. Коли вчиться дитина, їй необхідно, щоб за процесом стежили дорослі. Поруч з феноменальною спроможністю утворювати нові зв’язки у мозку, здатність до концентрації уваги у ніжному віці залишає бажати кращого. Мозок дорослої людини все ще достатньо пластичний, втім, меншою мірою, зате має перевагу в усьому, що стосується фокусу і самодисципліни.
- Здатність розуміти абстрактні концепції. Старша людина вже вміє мислити ними та аналізувати їх. Вона одразу запам’ятовує і застосовує правила, які дитина мусить довго засвоювати на практиці.
- Самостійний інтерес. Лише той, хто сам хоче співати чи грати на музичному інструменті, є дійсно вмотивований. Він досягне кращих результатів, ніж той, кого змушують інші і хто чинить опір.
- Зняття стресу. Забути про все і поринути у музику – чудовий спосіб скинути напруження. Заняття музикою можуть стати віддушеною, і цьому є пояснення – під впливом цих дивовижних звуків у мозку зростає концентрація дофаміну.
- Тренування мозку. Навчання новому у будь-якому віці допомагає тримати мозок у тонусі, покращити його продуктивність і навіть запобігти деменції у старості.
- Естрадний та академічний вокал
- Гітара
- Фортепіано
- Теорія музики, сольфеджіо
- Джазова імпровізація
- Хореографія
- Акторська і ораторська майстерність
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0