Науковці продовжують вивчати плазунів Закарпаття в нацпарку "Зачарований край"
Осінній етап польових досліджень герпетофауни Закарпаття продовжився в заповідній перлині Іршавщини – Національному природному парку «Зачарований край», де науковці Назар Смірнов і Галина Микитинець працювали в четвертий і п'ятий день експедиції.
Цей природоохоронний об'єкт був створений у 2009 році, а нині ділянки його букових лісів визнано світовою спадщиною ЮНЕСКО. На відносно невеликій території парку можна побачити рештки згаслих вулканів; мальовничі скелі, що внаслідок вивітрювання набули химерних форм і височать над довколишнім лісом; загадкове сфагнове болото, потоки, дно і береги яких сформовані кам'яними брилами, наче розкиданими прадавніми велетами задля забави.
Як розповів Назар Смірнов, саме туди дослідники вирушили у пошуках рептилій. Обстежили урочища Кам'янка та Скельні масиви, а також прилеглі ділянки. Познайомились з місцевою герпетофауною та іншими представниками тваринного і рослинного світу. За словами науковця, зібрана інформація поповнить наступні томи «Літопису природи».
Різнопланову допомогу в організації та проведенні досліджень надали керівництво і співробітники НПП «Зачарований край» (зокрема – Євген Гіга),
Коментарі - 0