Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Економіка

Нацбанк визначив новий курсовий коридор – що буде з гривнею на наступному тижні

З початку тижня регулятор купив на міжбанку майже $ 200 млн

Торги на міжбанку в п’ятницю, 13 вересня, завершилися курсовим відкотом : до вечора на тлі попиту з боку імпортерів і обмеженої пропозиції котирування виросли до 24,80-24,83 грн ./$, що на 3 копійки вище рівнів вчорашнього закриття, повідомив UBR.ua директор казначейства банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

Втім, запевняють фінансисти, ці цифри не демонструють реальних настроїв на валютному ринку. І пояснюють: в курсовому відкат винен Нацбанк і недолугі імпортери.

«Сьогоднішній курсової мінімум зафіксували на 24,66-24,68 грн ./$. Нацбанк двічі виходив з великими покупками: спочатку по 24,74 грн ./$, а потім по 24,68 грн ./$. Пробував і рівень 24,65 грн ./$, але пропозиції не було. Сукупно придбав близько $ 100 млн. Після чого на ринок вийшли імпортери з покупкою валюти, але їм знадобилося трохи більше, ніж міг запропонувати ринок, в результаті чого котирування виросли », – пояснив фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

За його словами, ті рівні, які пробував сьогодні Нацбанк, свідчать про готовність чиновників знижувати курс.

«НБУ дав чіткий сигнал ринку – зорієнтував його на новий курсовий коридор в діапазоні 24,0-25,0 грн ./$», – резюмував експерт.

Обсяг вільної ліквідності зріс на 300 млн грн. і склав 98,2 млрд грн., при цьому залишки банків на коррахунках в НБУ збільшилися на 1,5 млрд грн. і склали 57,5 ​​млрд грн., а обсяг ліквідності, мобілізованою НБУ через депозитні сертифікати, знизився на 1,2 млрд грн. до 40,7 млрд. грн.

З початку тижня Нацбанк за рахунок покупки валюти на міжбанку поповнив свої резерви на $ 198 млн.

У касах банків курс продажу долара в перебігу дня практично не змінювався. До вечора валюту людям продавали в середньому по 24,90-25,0 грн ./$. Мінімальний цінник склав 24,79 грн ./$, максимальний – 25,10 грн ./$. Викуповували долар в діапазоні 24,60-24,75 грн ./$.

А ось на розцінки на чорному ринку росли впевнено. Вранці придбати долар тут можна було в середньому по 24-78-24,80 грн ./$. До вечора курс покупки міняйли підняли до 24,83-24,88 грн ./$. Купували «американця» в діапазоні 24,80-24,82 грн ./$.

Тим часом, в подальше подорожчання долара банкіри не вірять. На думку Курінного, торги на міжбанку в понеділок будуть проходити в коридорі 24,80-24,90 грн ./$.

Правда, і значного зміцнення національної валюти фінансисти не чекають. Невмержицький нагадав, що на аукціон у вівторок Мінфін виставить тільки три випуски гривневих паперів. Причому по довгих ОВДП (терміном тисяча п’ятьдесят-один день), які цікаві нерезидентам, чиновники встановили ліміт 2 млрд грн.

Нагадуємо, Загинуло двоє: моторошна ДТП на трасі Мукачево- Львів (ФОТО)

Читайте також: У Виноградові влаштують благодійний аукціон-ярмарок

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Залишити коментар

avatar

загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...