Нашестя рудих слимаків на Закарпатті: дієві методи боротьби зі шкідниками

05.07.2021 20:16 8651 0
Нашестя рудих слимаків на Закарпатті: дієві методи боротьби зі шкідниками

Через часті затяжні дощі, хмарну погоду та високу вологість на територіях сільськогосподарських угідь Закарпаття збільшилася кількість слимаків, зокрема на площах овочевих культур, картоплі, насадженнях полуниці.

Наприкінці травня — на початку червня з яєць, що перезимували в ґрунті, народжуються молоді слимаки, які розвиваються два місяці, досягають за цей час зрілого віку і починають розмножуватися. Слимаки — гермафродити, кожна особина може відкласти за сезон майже 400 яєць.


Вони ведуть нічний спосіб життя, вдень ховаються під рослинами, у верхньому шарі ґрунту, де під’їдають коріння. Вночі вибираються зі своїх сховищ і пошкоджують рослини, грубо виїдаючи дірки у листі, плодах та ягодах, часто знищуючи всю рослину.



Досить дієвим заходом є встановлення пасток з використанням пива, або суміші дріжджів та меду. Необхідно заповнити ємкість вищевказаною речовиною та заглибити її на рівні землі. Молюски підповзуть на запах і потраплять в суміш. Кожні 2–4 дні перевіряти пастки, звільняти від шкідників і заповнювати новим розчином.

На рудих шкідників у соцмережах поскаржилася закарпатка Ольга Мигович.



«В мене на городі екологічна катастрофа. Руді слимаки всюди, вже знищили більшість хризантем, розсаду. Сьогодні придбала каченят, може будуть їх їсти. Минулого літа теж качки спасали», — повідомила на сторінці «UkrBIN: Національна мережа інформації з біорізноманіття» у “Facebook” Ольга Мигович.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!