Наркотики у війську, масові рубки і схеми на кордоні: у ДБР розповіли про найбільш резонансні справи, які розслідують на Закарпатті

23.11.2021 19:15 1829 0
Наркотики у війську, масові рубки і схеми на кордоні: у ДБР розповіли про найбільш резонансні справи, які розслідують на Закарпатті

З березня по жовтень поточного року слідчими п’ятого слідчого відділу з дислокацією в м. Ужгороді ТУ ДБР у м. Львові завершено досудове розслідування у 420 кримінальних провадженнях, скеровано обвинувальні акти у 105 провадженнях. З них 19 – в сфері корупції.

Серед спійманих корупціонерів, зокрема, 3 співробітники Національної поліції, 3 митники, 2 прикордонники, 3 працівники інших правоохоронних органів та 1 – бюджетної сфери.

Про це розповів на брифінгу директор Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого у місті Львові Руслан Ляшко.

«Специфіка Закарпатського регіону полягає, по-перше, в прикордонному розташуванні, великих площах рекреаційних, лісового фонду, тому специфіка провадження, які розслідує Держбюро на Закарпатті, випливає з цього», – каже посадовець.

Наприклад, з 5 областей, які відносяться до юрисдикції Львівського теруправління ДБР, найбільше проваджень по лісу – саме на Закарпатті. За допомогою оперативних підрозділів ДБР з березня у регіоні задокументували 35 подібних справ, які зараз знаходяться у провадженні. Для порівняння, у Тернопільській області – 18.

Взагалі в Закарпатському слідчому відділі ДБР розслідували 92 кримінальні провадження, пов’язані з незаконною рубкою, зберіганням та збутом лісу.

«Можу з впевненістю сказати, що зараз проводиться робота по всім лісовим державним підприємствам, – заявив Руслан Ляшко. – Ця робота потребує значного часу, залучення спеціалістів-екологів та спеціальної техніки, наприклад, квадрокоптерів для огляду значних площ місця подій. У нас ці засоби є».

До суду скеровані провадження щодо посадових осіб Ільницького лісництва Національного природного парку «Зачарований край», які не виконували свої обов’язки, у результаті чого на території лісництва проводились незаконні рубки, які спричинили шкоду на суму більше 400 тис. гривень.

Ще у першому кварталі поточного року до суду скерували два обвинувальні акти щодо майстрів лісу Мокрянського лісництва, які допустили самовільну вирубку на їх території більше 500 дерев породи бук та ялина.

Хабарники у податковій і наркоторговці у погонах

Закарпатські наркомани зізнавалися, що продовжували приймати наркотики під час служби в армії. Дані ДБР вказують на те, що такі речі у війську часто не просто толерують. Старшого однієї з військових частин затримали на гарячому на збуті амфетаміну за 405 тисяч гривень

Крім того, було повідомлено про підозру головному спеціалісту відділу спецзв’язку УСБУ в Закарпатській області, якого теж затримали на збуті наркотичної речовини.

Серед гучних справ – і повідомлення про підозру головному державному ревізору-інспектору та начальнику Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області, які вимагали та отримали неправомірну вигоду у сумі 250 тисяч гривень.

Цигарки їдуть – митники не бачать

На закарпатських кордонах обертаються величезні кошти.

Так, у вересні затримали військовослужбовця відділу прикордонної служби «Соломоново» при передачі неправомірної вигоди в сумі 18 тисяч доларів і 7 тисяч гривень за сприяння у переміщенні нелегальних мігрантів.

Повідомлено про підозру інспектору Мукачівського прикордонного загону, який вимагав 2520 доларів за надання безперешкодного пропуску через кордон партії цигарок.

До суду вже скеровано обвинувальний акт за підозрою заступника начальника відділу прикордонної служби «Заболотнє» Мукачівського прикордонного загону, який вимагав і отримав 1000 доларів неправомірної вигоди – також за сприяння незаконному переміщенню тютюнових виробів.

Проводяться обшуки на ділянці державного кордону у Закарпатті, де посадові особи того ж Мукачівського прикордонного загону в змові з підприємцями організували незаконний видобуток піщано-гравійної суміші на узбережжі Тиси, яку в подальшому реалізовували населенню. При цьому дозволи, які були у підприємців, передбачали, що суміш мала використовуватися для укріплення русла річки Тиса. Більш того, на прикордонній території (50 м.) взагалі заборонена будь-яка підприємницька діяльність, а тут вона здійснювалася вже роки.

«Постійно приїжджають цигарки, наркотики, і чомусь наші митники, прикордонники не бачать. Затримують це в Угорщині, в Румунії», – нарікає Руслан Ляшко. 

Однак додає: виправдовувальних вироків у справах, якими займається ДБР, не буває.

Проблеми на митниці є системними, і як вважають у ДБР, для протидії їм повинні прийматися рішення на рівні центральних органів влади. 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!