Головна » Політика

Нардеп Олександр Дубинський: “Ми республіка під управлінням МВФ”

Олександр Дубинський виніс сміття з парламенту, розповівши про те, як Рада штампує закони під наглядом МВФ

Після того як Олександр Дубинський, народний депутат Верховної Ради від партії “Слуга народу” оприлюднив свій скандальний пост про те, що партію правильніше було б назвати “Слуга МВФ”, “Країна” вирішила дізнатися з чим пов’язана така заява, пише Strana.ua

– Ви опублікували двозначний пост на своїй сторінці в ФБ. Дослівно він звучить так: “Слуга МВФ. Мені здається, це більш точна назва для нашої партії”. Що ви мали на увазі?

– Усвідомлення того, що Верховна Рада залежна від МВФ.

– А як же Кабмін? Офіс президента?

– Кабмін, по відчуттях, права голосу особливого теж не має – напишуть, узгодять зверху, потім тільки діють. Все вирішує Офіс президента. Хоча я був впевнений, що ми живемо в парламентсько-президентській республіці. Тепер не впевнений. Особливо після дій спікера Разумкова, який заблокував створення слідчої комісії з НБУ і Фонду гарантування за вказівкою МВФ. Що сам визнав. І це ж не поодинокий випадок.

Глава Антикорупційного комітету Красносільська сказала на фракції, що погоджує правки до законів з МВФ. Тобто, виходить, що ми країна під управлінням МВФ, який тут забезпечує сприятливі умови для входження в країну транснаціональних корпорацій і повернення їх інвестицій, вкладених в Україну і забезпечення бажаної норми прибутку за рахунок зачистки ринків. Якщо спрощено, вони кажуть: ми вам дамо мільярд-два-три, і не будемо питати, куди ви їх дінете, тільки продайте землю, дороги, порти і аеропорти. До слова, якщо не будемо розслідувати злочини Валерії Гонтаревої, що не будемо призначати незалежних членів, мовчати і нічого не робити – отримаємо транш від МВФ. А на @ уй такий транш? Виходить, ми республіка під управлінням клубу кредиторів, який уособлює МВФ.

⁃ І в чому полягає це управління?

– Наприклад, коли ми розглядаємо законопроекти на засіданнях Комітету. Якщо закони розроблялися в Офісі або в Кабміні, то глави Комітетів з кам’яними обличчями говорять, що правки можна внести, так як це – позиція зверху. Якщо правка серйозна, то вони кажуть: “Ми там узгодимо і повернемося до рішення”.

⁃ Де там?

– Десь там. Цього ніхто не знає.

⁃ І все ж чий вплив більше: Богдана, Гончарука, МВФ?

МВФ. Я думаю, що з одного боку це результат колосальної боргового навантаження. З іншого, зручна ширма для рішень з розпродажу Батьківщини.

⁃ Про що мова?

– Масова приватизація всього і вся, що і планує зробити Кабмін.

⁃ А точно планують? Доходи від приватизації в проекті держбюджету-2020 закладено незначні.

– Я думаю, справа в наступному. Якщо зараз закласти плани доходів від приватизації в проект держбюджету, ми отримаємо надмірний ріст доходів і їх трансформацію в зростання ВВП, що запустить виплати по надання держгарантій за кредитами імені Яресько. І тут же треба відобразити в бюджеті витрати на ці виплати, а це мільярди доларів. Крім того, я думаю, Кабмін навмисне не показує в бюджеті майбутню приватизацію, ще й тому, щоб не лякати громадян розпродажем держави.

⁃ Щось ще, крім землі?

– Да все. Ми ж прийняли закон про концесії, готові продати все підряд. Навіть лісове господарство. Кабмін хоче приватизувати все лісгоспи. І що виходить: землю приватизуємо, ліси приватизуємо, залізяку, пошту, порти, дороги … І залишиться тільки воду і повітря приватизувати.

– Чи намагалися ви дискутувати з урядом з ідеологічних і концептуальних питань, наприклад на особистій зустрічі з Гончаруком, або іншим чином?

– Я намагався дискусію з прем’єром, і задати йому питання про піраміду на ринку ОВДП. І з’ясувалося, що піраміда на ринку ОВДП, на думку Гончарука, – це зростання економіки, зміцнення курсу гривні на спекулятивних вкладень в цінні папери – це показник зростання довіри іноземних інвесторів до гривні.

⁃ А як ви, як фінансовий журналіст в минулому, взагалі оцінюєте рівень компетентності прем’єр-міністра виходячи з його відповіді вам по ситуації з курсом?

– Як дивовижний …

⁃ Скільки Гончарук протримається на посаді прем’єр-міністра?

– Думаю, рік у нього є. Тому я хочу, щоб програма Кабміну була на рік, а не на п’ятирічку. Якщо буде представлена ​​програма відразу на 5 років, я голосувати не буду.

⁃ Сьогодні презентуватимуть програму уряду в парламенті. Задасте питання по МВФ?

– Навряд чи вийде. Нас заздалегідь попередили, що слово (по 2 хвилини) буде надано тільки главам Комітетів. За моєю останньою інформацією вони намагаються вийти на Офіс президента, Національний банк і Міністерство фінансів, щоб мене прибрати з комісії по відбору членів наглядових рад Держбанку. Вони хочуть, щоб там були лояльні і залежні від них люди.

– Ви один з найбільш медійних депутатів, найчастіше коментуєте по суті проектів, але є відчуття, що ви не в процесі і працюєте особняком. Вас, а також інших депутатів, посвещали в справи партії?

– Нікого особливо не присвячувати. Багато законопроектів, які з’являються в залі – це закони, які написані не ясно де і ким, які потім підписують лояльні депутати. Наприклад, закон 1053 (про касові апарати): на комітет прибіг депутат, який підписався під цим проектом з криками: “Бл @ ть, мене попросили це підписати. Я підписав, прочитав і ох @ їв”.

Він відкликав підпис?

– Ні, вносив правки. Намагався виправити ситуацію.

– Депутати взагалі читають законопроекти, за які голосують?

– В основному, немає.

– А ви читаєте?

– Те, що мені зрозуміло – читаю. А якщо незрозуміло – консультуюся з колегами. Зі мною поруч сидить класний фахівець по праву.

– А якщо не встигаєте читати – голосуєте?

– Ні. Я або не голосую взагалі, або утримуюся. Там, де я не впевнений – не голосують, а якщо не хочу підтримувати – утримуюся.

– Передають вам “привіти” після таких коротких демаршів?

– Моментально.

– А хто конкретно, якщо не секрет?

– Куратор моєї депутатської групи. У нас немає права на інакомислення. Якщо ти не голосуєш чи утримуєшся – реакція миттєва.

– А як ви реагуєте?

– А ви не знаєте, як я зазвичай на таке реагую? Це ж не просто особисте бажання людей, ставити мені подібні питання. Це їх завдання. Швидше за все, їх за моє неголосування хтось еб @ т.

– Чи правда, що депутатам, щоб вони менше обурювалися, почали платити гроші “в конвертах” в трьох ставках: 5000, 10000, 15000 доларів?

– Нічого не можу вам з цього приводу сказати.

– А вам платять?

– Думаю, якби навіть таке було, то до мене б точно не підійшли з такою пропозицією.

Нагадуємо,  Тридцятирічна вихователька знущалася над дітьми у садочку

Читайте також: В Ужгороді, до дня вчителя, відбудеться святковий концерт

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в InstagramЗалишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...