На Закарпатті завершили перерахунок пенсій: наскільки зростуть виплати з 1 грудня

29.11.2021 14:21 1010 0
На Закарпатті завершили перерахунок пенсій: наскільки зростуть виплати з 1 грудня

Державний бюджет передбачає перерахунок мінімальної пенсії з 1 грудня. У нашій області цей перерахунок уже здійснений. Відомості на стадії підписання, і завтра будуть передаватися поштовим відділенням і банківським установам для виплати.

Про це повідомила на пресконференції 29 листопада начальниця Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек. 

Мінімальний розмір пенсії з 1 грудня збільшиться на 80 гривень і складатиме 1934 гривні. У Закарпатській області 258 тис. пенсіонерів, з них майже 85,6% перерахунок здійснено в автоматичному режимі. В середньому розмір пенсії «трудових» пенсіонерів піднявся на 70 грн 93 коп.

Щодо пенсіонерів силових структур, у області їх 10,5 тис., з них перерахунок здійснено 3543 особам. Середній розмір пенсії також збільшився на 70 грн.  Виплати обіцяють нарахувати вчасно.

На всі ці перарахунки додатково виділять більше 22 млн грн з Пенсійного фонду і державного бюджету. 

Крім підняття розміру пенсії, з 1 грудня цього року піднімаються всі доплати, розрахунок яких проводиться на основі прожиткового мінімуму. Це надбавки за особливі заслуги, надбавки інвалідам війни, чорнобильцям і т. д. Піднімається і мінімальна зарплата – з 6000 до 6500 грн. Відповідно, будуть зроблені перерахунки пенсіонерам, які досягли 65 років, за умови стажу у жінок 30 років, а у чоловіків – 35 років. Їх розмір пенсії збільшиться майже на 200 грн, до 2600 грн.

Начальниця обласного управління Пенсійного фонду розповіла і про те, як просувається на Закарпатті впровадження електронних трудових книжок та лікарняних.

«Ми надалі працюємо в частині електронних трудових книжок, – сказала Пентек. – В області у нас біля 178 тис. працюючих, з яких уже майже 11,5 тис. мають електронні трудові книжки в установах і організаціях… Ми завжди просимо і особисто самих людей, і працівників кадрових служб подавати пакет документів, тобто сканувати трудові книжки і завантажувати їх на вебпортал Пенсійного фонду, для того щоб ми опрацювали це вчасно».

Пенсійний фонд також веде реєстр електронних лікарняних, і самі лікарі часто звертаються за роз’ясненнями щодо того, як правильно оформити лікарняний. Щоб медики могли правильно заповнити лікарняні листи,  проводяться онлайн-зустрічі з керівниками медичних установ.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...