На Закарпатті триває тиждень підтримки грудного вигодовування 

03.08.2018 14:24 110 0
На Закарпатті триває тиждень підтримки грудного вигодовування 
Триває Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування  Щорічно з 1 по 7 серпня проходить Всесвітнійтижденьпідтримки грудного вигодовування. Акція проводиться з метою популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для відновлення втраченої традиції — годування дітей грудьми. Цього року тиждень проходить під гаслом «Годування грудьми –  основа життя». Грудне вигодовування — цеідеальне харчування, яке сприяє здоровому росту і розвитку дитини, зменшує ризик тяжких інфекційних захворювань у мами, сприяє здоров'ю жінки, зменшуючи ризик розвитку онкозахворювань. Молоко матері містить складники, які впливають на формування імунітету дитини. Воно змінюється залежно від потреб малюка, насичуючись саме тими речовинами, які йому потрібні на час годування. Виключногрудне вигодовування та раннє прикладання до грудей значно зменшує кількість дитячої смертності до 5 років. Як розповіла національний експерт з програми «Лікарня доброзичлива до дитини» Уляна Волошина, в Закарпатті діє 8 сертифікованих родопомічних закладів, що мають статус «Лікарні доброзичливої до дитини». Саме там активно підтримують молодих батьків і пропагують грудне вигодовування, надаючи необхідні консультації та допомогу.Проект передбачає виконання міжнародних рекомендацій з догляду за дитиною і створення умов для її ефективного вигодовування. Установи, щодіють в рамках проекту, крім медперсоналу, додатково мають волонтерську групу та штат власних консультантів з грудного вигодовування. Понад дві третини всіх немовлят(70,5 %), народились саме в цих закладах.Наявність таких лікареньзбільшиларівень грудного вигодовування вдвічі.Лікар відзначила,що на сьогодні в Закарпатті на грудному вигодовуванні 71 відсоток немовлят віком до 3-х місяців,  а до півроку – 35відсотків. А до року майже кожен четвертий (24 %) малюк отримує грудне молоко. Рекомендації ВООЗ та ЮНІСЕФ щодо грудного вигодовування:
  • забезпечити контакт «шкіра до шкіри» та прикладати дитину до грудей матері якнайшвидше після народження немовляти – протягом першої години життя дитини;
  • забезпечити перебування матері та новонародженої дитини в одній палаті 24 години на добу, щоб мама змогла годувати дитину на вимогу (тобто так часто, як хоче дитина, вдень і вночі);
  • забезпечити виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців з народження – немовлятам не слід давати жодних інших продуктів харчування, навіть воду.
  • не використовувати жодних сумішей, сосок чи пустушок, якщо можливе виключно грудне вигодовування.
  • поступово вводити прикорм, починаючи з шести місяців, але і продовжувати грудне вигодовування до досягнення дитиною віку двох років і старше.
​Україна підтримує і розділяє ці рекомендації і створює умови, щоб забезпечити їх виконання. Довідково Щорічно в усьомусвіті (біля 170 країнприймають участь) в перший тижденьсерпнявідзначаютьВсесвітнійтиждень грудного вигодовування. Мета заходу — інформування та пропаганда здорового способу життя, акцентуванняувагигромадськості на цінності грудного вигодовування. ІніціаторомВсесвітньоготижнявиступаєміжнароднаорганізаціяВсесвітній Альянс за грудневигодовування (WABA). В Україні Тиждень грудного вигодовування проходить щорічно з 2001 року. Нагадаємо, Чи “світить” підвищення закарпатцям, котрі мали великий страховий стаж, але низьку зарплату?  

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!