На Закарпатті розпочали кампанію проти штучних вінків та квітів

10.10.2019 10:56 319 0
На Закарпатті розпочали кампанію проти штучних вінків та квітів
Протягом усього місяця краяни, коли кому зручно, відвідують могили своїх родичів та прибирають їх. На цвинтарі вони, звісно, йдуть не з пустими руками, несуть свічки, квіти та вінки. Саме тому жовтень, особливо два його останніх останні тижні, б’ють усі рекорди з кількості прибраного минулорічного сміття на територіях кладовищ. Йдеться в основному про сміття обрядової атрибутики – пластикові вінки, квіти, лампадки тощо. Минулоріч у комунальному підприємстві, яке доглядає за двома ужгородськими діючими цвинтарями – у селі Барвінку та на горі Кальварії – повідомили вражаючі цифри: щодня протягом двох останніх тижнів жовтня комунальники вивозили на сміттєзвалище приблизно 15 вантажівок з торішнім непотребом, серед якого найбільше було саме великих пластикових вінків. Уявіть собі лишень ці масштаби і наслідки такого бездумного засмічування власної ж землі! З метою зменшення масштабів вжитку обрядової пластикової атрибутики релігійні громади Закарпаття, об’єднавши зусилля, вже кілька років проводять активну еколого-просвітницьку роботу. Комісія з питань екології Мукачівської греко-католицької єпархії і Комісія з питань екології Римо-католицької церкви в Україні розробили і почали системно розповсюджувати інформаційні звернення, з яких закликають усіх, хто приходить на кладовища, не нести на могили пластикове сміття. Секретар комісії з питань екології Мукачівської греко-католицької єпархії, керівник ГО «Інститут еколого-релігійних студій» Олександр Бокотей розповів «Про Заходу», що Церква намагається нині вплинути на вирішення цієї проблеми, виходячи з основ християнського екологічного вчення.
«Вже кілька років очільники історичних церков Закарпаття перед початком листопада оприлюднюють спільне звернення до усіх своїх вірників з проханням не захаращувати кладовища у поминальні дні пластиковими квітами та вінками, – зауважує Олександр Бокотей. – Звертаються з таким проханням до людей і священики, і це вже дало перші результати. Опитування, які ми проводили серед продавців штучних квітів і вінків, показали, що кількість покупців за останні три роки у них скоротилася приблизно на 30%. Все більше закарпатців не лише не купують пластикових квітів, а й намагаються переконати продавців не пропонувати шкідливий для довкілля товар. Звісно, можна зрозуміти і тих продавців, котрі просто прагнуть заробити у наш непростий час, і покупців, котрі заради економії купують дешевшу на 20-30% штучну церковну атрибутику. Але люди мусять також зрозуміти, що продукувати одночасно таку велику кількість шкідливого сміття – це варварство, така практика має відійти у минуле».
Нагадуємо, 50 відтінків сірого по- ужгородськи (ФОТО) Читайте також:  У криниці знайшли зарізаними матір та її 8-річну доньку
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!